LE: Častan oproštaja Spartaka od Evrope

Fudbaleri Spartaka iz Subotice poraženi su 2:1 na gostovanju protiv danskog Brendbija u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izvor: PT

Četvrtak, 16.08.2018.

19:55

Izabranici trenera Gaćinovića u prvom duelu poraženi su od Danaca sa 2:0 i čekao je ih je gotovo nemoguć zadatak.

Olakšavajuća okolnost za Spartak došla je u 11 minutu kada je Kabongo isključen i Brendbi je ostao sa igračem manje.

Subotičani su pokušali to da iskoriste, imali su inicijativu, ali nisu uspeli da postignu pogodak u prvih 45 minuta igre. U nastavku meča domaći igrači stigli su prvi do gola i tu je otklonjena svaka sumnja.

Spartak je uspeo da postigne gol u 80. minutu i izjednači, ali nažalost nisu uspeli da izbegnu poraz. Konačnih 2:1 postavio je Vilček u nadoknadi vremena.

Brenbi će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige Evrope igraće protiv Genka ili Leha (2:0).

Tekstualni prenos meča pratite u našem LIVE BLOGU.