Partizan pao u Surdulici – istorijska pobeda Radnika!

Fudbaleri Partizana katastrofalno su počeli novu sezonu u Superligi, izgubili su od Radnika 1:0 (0:0) u Surdulici.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 22.07.2018.

19:00

Crno-beli nisu ni podsetili na tim koji je u proteklih deset dana zabeležio dve ubedljive pobede u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Tim Miroslava Đukića je delovao neorganizovano, jalovo, nemotivisano, neubedljivo, tek u nekoliko navrata konkretnije zapretivši domaćinu.

S druge strane, Radnik je iskoristio jednu od svojih retkih šansi i preko mladog reprezentativca Igora Zlatanovića prvi put u svojoj istoriji pobedio Partizan.

Zlatanović je sjajno reagovao glavom na prvoj stativi posle centaršuta Mladenovića sa desne strane, bukvalno je lobovao Stojkovića.

Partizan u četvrtak dočekuje litvanski Trakaj u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
"Naravno da ne mogu biti zadovolja. Izgubili smo. Pogotovo smo podbacili u prvom poluvremenu, nismo stvorili nijednu zrelu šansu. U drugom delu smo imali dosta velikih šansi, ali ih nismo realizvali. Moramo da poboljšamo realizaciju ako želimo da pobeđujemo. Ovo će nas očekivati u prvenstvo protiv zatvorenih odbrana. Moramo da pronađemo rešenje", rekao je trener Partizana Miroslav Đukić posle meča.

Najbolje šanse za Partizan propustili su Zoran Tošić i Rikardo Gomeš, obojicu je zaustavio golman Radnika Vasiljević.

U samom finišu u dobroj poziciji našao se Suma, umesto za asistenciju odlučio se za šut, ali je lopta prozujala pored gola.

Osim poraza, problem za Partizan je povrada Tošića koji nije mogao da završi meč, a u finišu je udarac laktom u glavu dobio i Ognjen Ožegović koji je odmah posle meča odvezen u bolnicu.

U sledećem kolu Superlige, Partizan gostuje Dinamu iz Vranju, takođe u Surdulici (28. avgust), dok Radnik ide u Lučane kod Mladosti.

Tok meča:

21:00 Kraj utakmice! Radnik je pobedio Partizan!

90+8' Ožegović je pao, dobio je udarac laktom u glavu iako je lopta bila daleko od njega. Nakon lekarske pomoći nije se na vreme oporavio da nastavi meč.

90+3' Odlična pozicija za Sumu na desnoj strani, ima nekoliko saigrača u sredini kaznenog prostora, odlučuje se za šut, lopta je prozujala pored gola.

92' Gomeš prima loptu u kaznenom prostoru, šutira iz okreta, ali brani Vasiljević

90' Sudija Đokić produžio je meč za još osam minuta!

82' Nova šansa za Gomeša, ali Brazilac šalje loptu preko gola.
75' Drama! Stopostotna šansa za Zlatanovića posle kornera, iako sam na 5m promašio je loptu. Kontranapad Partizana, Vasiljević brani "1 na 1" Rikardu, a zatim Ožegović odbitak šalje pored gola.

73' Slobodan udarac za Partizan na 18 metara, ali Suma pogađa živi zid.

73' Đukić pravi i treću izmenu, umesto Ivanovića ulazi veteran Saša Ilić.

62' Nova izmena u Partizanu, izlazi Đerlek, ulazi Suma.

60' Prvi pokušaj Ožegovića, ali Milovanović blokira u korner.

55' Povredio se Tošić, menja ga Ožegović. Partizan sa trojicom napadača.
53' Zdjelar pokušava odmah da poravna, dobar šut, ali brani Vasiljević.

51' GOOOOOL! Radnik vodi protiv Partizana!

Ivanović ne uspeva da izblokira centaršut Mladenovića sa desne strane, Igor Zlatanović beži Markoviću na prvoj stativi i šutira glavom sa zemlje, Stojković nije bio najbolje postavljen, lopta ga preleće i završava u mrežu. (1:0)

49' Mladenović šutira sa oko 18 metara po zemlji u ugao, ali Stojković brani. Požalio se golman Partizana na povredu kolena, ali nastavlja meč.

46' Đerlek šutirao sa 16 metara po zemlji, Vasiljević izbacuje u korner.

20:05 Počeo je drugo poluvreme
45' Kraj prvog poluvremena. Nema golova u Surdulici.

43' Prvi pokušaj Gomeša, preko gola Radnika.

37' Domaći pokazuju da su prisutni, ali Stojanović iako usamljen šutira daleko od gola.

33' Nova prilika za crno-bele, Enake odlično centrira, loša procena Stevanovića, ali Ivanović šutira glavom preko gola.

31' Šansa! Sjajan slalom Tošića kroz odbranu Radnika, ali Vasiljević sjajno brani i sprečava vođstvo Partizana.
27' Prva izgledna prilika za Partizan, sjajna kombinacija Enakea i Rikarda omogućila je priligu Ivanoviću, on promašuje loptu koja se odbija do usamljenog Tošića, koji reaguje još lošije.

15' Mladenović preti Stojkoviću sa 18 metara, golman Partizana brani bez problema.

11' Konačno preti i Partizan, Pantić pokušava sa 16m, ali golman Vasiljević uz male probleme uspeva da obuzda loptu.

6' Prvi šut na utakmici, Pejčić je neprecizan.

3' Bez konkretnih akcija u uvodnim minutima meča u Surdulici.