Srpski heroji – fantastična utakmica Mažićeve ekipe

Milorad Mažić sa svojim pomoćnicima uspešno je sudio njihovu najveću utakmicu u karijeri, meč finala Lige šampiona između Real Madrida i Liverpula u Kijevu.

Izvor: Luka Nikoliæ

Subota, 26.05.2018.

22:45

AP Photo/Sergei Grits

U velikom finalu pobedio je Real Madrid rezultatom 3:1 i tako treći put zaredom, a četvrti u poslednjih pet godina, postao klupski prvak Evrope.

Mažić je kroz meč bio miran, staložen i bez mnogo pritiska od strane igrača, kao i bez većih spornih momenata.

Gotovo celo prvo poluvreme prošlo je bez nekih zanimljivih detalja, pogotovo gledajući Mažićev posao. Nijedan žuti karton, nijedna žalba igrača bilo koje ekipe, bez simuliranja, nezgodnih faulova, tako da i bez posla za srpskog delioca pravde, sve do 43. minuta.

Tada centaršut u kaznenom prostoru Liverpula dočekuje Kristijano Ronaldo, udara loptu glavom, ali Karijus sjajno brani. Međutim, lopta se odbija do Benzeme koji je ’stavlja’ u mrežu, ali – ofsajd!

Pravdeno dosuđen, jer je već Ronaldo pre udarca glavom bio u nedozvoljenoj poziciji, a onda opet i Benzema, pa je Mažićev pomoćnik Dalibor Đurđević imao laku odluku, te je gol Madriđana je poništen.
Photo by Michael Regan/Getty Images
Sa javnošću se složio i ekspret za suđenje španskog portala “Marca“ Oliver Anduhar, koji kaže da je srpski tim doneo pravednu odluku.

„Dobru odluku doneo je asistent. Ronaldo je pre odbrane bio u ofsajdu, a takođe i Benzema pred odbitak“, rekao je sudijski ekspert Oliver Anduhar.

Kod prvog gola na meču desio se jedan sporni detalj, a to je lopta koja je upućena Benzemi pre gola, koji je možda bio u ofsajdu. Nismo imali najbolji ugao za tu situaciju, ali izgleda kao da ofsajda nije bilo, već da se našao u liniji sa fudbalerom Liverpula.

Benzema je onda iskoristio neopreznost Karijusa, i tu govora o nečemu spornom nije bilo. Kod drugog i trećeg gola na meču, za koji su zaslužni napadač Liverpula Sadio Mane i krilo Reala Geret Bejl, koji je evrogolom doneo svojoj ekipi vođstvo, nije bilo posla za Mažića i njegove pomoćnike, koji nisu morali da reaguju.

Kada je Karijus po drugi put postao junak Madrida, Mažić nije imao šta da kaže, a verovatno je i on ostao bez komentara, dok je prvi i jedini žuti karton na meču dodelio Maneu u 82. minutu, zbog guranja protivnika. Ništa sporno, jedina javna opomena na meču, i to bi bilo to.

Sve u svemu, Milorad Mažić, Dalibor Đurđević i Milovan Ristić odradili su odličan posao, i sa sjanim novim iskustvom, a sigurno i sjajnim mišljenjem javnosti, idu u dalje pohode, prvi na Svetskom prvenstvu u Rusiji.