Zvezdi lakši trening u Pioniru, +51 protiv Zemunaca

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Mladosti iz Zemuna u prvoj utakmici Superlige Srbije 115:64.

Sreda, 18.04.2018.

19:00

Starsportphoto

Branilac titule je u izmenjenom sastavu „razbio“ goste i posle neuspeha u Kupu i poraza u finalu ABA lige uspešno su započeli borbu za četvrtu titulu šampiona Srbije za redom.

Ekipa Dušana Alimpijevića „klimavo“ je započela meč u hali „Aleksandar Nikolić“ i na startu vodila izjednačenu borbu, ali su ubrzo serijom od 10:0 nagovestili debakl Zemunaca.

Kako se meč odvijao tako je prednost crveno-belih rasla, a posebnos u bili „raspucani“ u poslednjem kvartalu koju su dobili sa 33:12 za konačno slavlje za +51 - 115:64.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stefan Janković sa 22 poena, a pratili su ga Filip Čović sa 16, Dejan Davidovac, Marko Kešelj i Ognjen Dobrić ubacili su po 15, dok je dvocifren bio i Nikola Jovanović sa 13.

Kod Mladosti istakao se Bratislav Jeković sa 18 poena, dok su po 11 upisali Valjko Brkić i Dejan Bjelić.

Uostalim mečevima Borac je savladao Čajetinu sa 109:80, dok je Mega bila bolja od Tamiša 86:77.

4/4

Ekipa iz Zemuna ne uspeva da smanji veliku razliku protivnika i nema odgovore na sjajne napade crveno-belih koji sredinom poslednje deonice imaju +40 - 102:62.

Raspucali su se Radanov, Jovanović i crveno-beli su nadomak prve pobede u Superligi.

Trojkom Stefana Jankovića Zvezda stavlja tačku na meč za +51 protiv Zemuna 115:64.

3/4

StarSport
Poenima Dejana Davidovca za 2+1 Zvezda nastavlja napadačku seriju – 56:38.

Raspoloženi su igrači Crvene zvezde,a posebno plejmejker Čović koji postiže deseti pogodak na ovom meču – 61:39.

Na sredini trećeg kvartala Zvezda ima +22 i potvrda da je pitanje pobednika sigurno rešeno.

Trojkom Čovića i poenima Nikole Jovanovića Zvezda posle 30 minuta ima +30 82:52.

2/4

U nastavku meča ekipa iz Zemuna je serijom od 5:0 istopila prednost Zvezde na jednocifren, ali je ekipa Dušana Alimpijevića ubrzo vratila +12 (32:20).

Nastavlja Kešlj da bude precizan za tri poena, a posle 15 minuta igre Zvezda ima +15 - 38:23.

Zvezda je napdački raspoložena, a posebno sa linije 6, 75 - sada je Filip Čović pogodio za tri, da vbi u narednom napadu isto ponovio i Stefan Janković za +20 - 45:25.

U istom ritmu nastavljeno je do kraja i ekipa Dušana Alimpijevića na odmor odlazi sa 17 poena prednosti -53:36.

1/4

StarSport
Poveli su gosti košem Nešovića, ali su domaćini preko Lesora ubrzo izjednačili 2:2. U nastavku je viđena rezultatska klackalica da bi posle serije od 10:0 Zvezda došla u vođstvo 13:8.

Serija crveno-belih prekida Bratislav Jerković, dok na drugoj strani Kešelj pogađa trojku za vođstvo domaćeg sastava 21:10.

Do kraja prve četvrtine gostujući koš nastavili su da rešetaju Čović, Dobrić, Kešelj i Zvezda posle prvog perioda ima dvocifrenu prednost 26:15.