Napoli pobedom sačuvao vrh, 'Bleki pocrveneo' za dva minuta

Fudbaleri Napolija pobedili su SPAL u 25. kolu Serije A sa 1:0 na svom terenu.

Izvor: MLJ

Nedelja, 18.02.2018.

20:45

Getty images

Napoliju je pobeda bila važna zbog toga što je ranije u toku dana Juventus pobedio Torino istim rezultatom i tako bar privremeno izbio na čelo tabele.

Jedini gol za domaćina je postigao Alan u šestom minutu meča kada ga je uposlio Kaljehon, a Alan lagano savladao golmana Merea.

Napoli se pobedom vratio na prvo mesto i "Staroj dami" beži za bod sa 66 koliko Napoli ima.

Benevento je uspeo da pobedi Krotone posle zanimljive utakmice u kojoj je "palo" čak pet golova. Poslednjeplasirana ekipa Serije A koja je dugo bila bez pobede do sva tri boda je došla tek u 89. minutu golom Dijabatea.

Krotone je poveo u 11. minutu preko Kročate, Sandro je u 37. izjednačio na 1:1, a preokret za Benevento je obezbedio Viola u 65. minutu meča.

Neizvesnost unosi Benali osam minuta kasnije kada poravnava na 2:2, a spomenuti Dijabate postavlja konačan rezultaat Benevento - Krotone 3:2.

Benevento je sa 10 bodova ostao poslednji na tabeli, dok je Krotone sa 21 bodom nadomak zone ispadanja, na 17. mestu.

Bolonja je u toku dana pobedila Sasuolo sa 2:1, a Atalanta je remizirala sa Fiorentinom. Nikola Milenković je u tom meču igrao za "Violu", ali je dobio drugi žuti karton u 85. minutu meča zbog povlačenja. Prvi karton, Milenković je dobio samo dva minuta ranije.

Njegov tim do kraja igrao sa desetoricom, ali to nije uticalo na rezultat. Fiorentina je 11. na tabeli sa 32 boda, a Atalanta je osma sa 38.