Partizan trojkama overio finale Kupa sa Zvezdom!

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća posle pobede nad Mega Bemaksom 89:79 u niškoj dvorani Čair.

Izvor: MLJ

Subota, 17.02.2018.

21:00

StarSport

Partizan će u finalu igrati protiv "večitog rivala" Crvene zvezde koja je ranije u toku dana pobedila FMP 98:82.

Crno-beli su slavili zahvaljujući izvanrednom šutu za tri poena (13/21) i skoku u napadu (18).

Nejefikasniji u Partizanu je bio Vanja Marinković sa 18 poena, dabl-dabl je ostvario Đorđe Gagić sa 14 poena i 13 skokova, Si je ubacio 13, a Novica Veličković je imao 12.

Vlatko Čančar je imao 20 poena u dresu Mege, Nikola Rebić je dodao 17, a Marjanović 11 poena.

Šest poena za oko pet minuta i samo jedan pogodak iz igre nisu baš idealan početak bilo koje košarkaške utakmice, a upravo je tako počeo meč u Čairu.

Izgubljene lopte, loš izbor šuteva i promašaji su "prštali" na sve strane pa ne iznenađuje što nijedna od ekipa nije uspevala da napravi osetniju prednost.

Partizan je u prvoj četvrtini imao četiri poena prednosti posle solidne mini-role Kvamija Vona i kontre u kojoj je položio za 18:14.
B92 / SM
Mega je u drugu deonicu ušla sa četiri poena zaostatka (20:16) i imala je mnogo izgubljenih lopti. Partizan je promašivao i promašaje nadoknađivao skokovima u napadu, ali pomaka nije bilo sve dok Vanja Marinković nije pogodio trojku za 30:23.

Novica Veličković je u tim trenucima do 15. minuta već imao šest asistencija. Najzanimljiviji deo prvog poluvremena usledio je u poslednjih pet minuta kada Partizan uspeva da se odlepi na +12 (42:30), ali onda Mega gotovo ni iz čega uspeva da se vrati.

Nekoliko uzastopnih napada u kojima je Mega kupila svoje promašaje skupo su se osvetili Partizanu jer su igrači u ružičastim dresovima brzo stigli do serije od 11:0 i do poluvremena smanjili na 42:41.
StarSport
Ni u nastavku meča nije manjkalo uzbuđenja. Treća četvrtina je otvorena serijom trojki na obe strane, Partizan je uspevao da se odlepi, ali se Mega vraćala sve do poslednjeg minuta kada je loptu u ruke uzeo Novica Veličković.

Pogodio je trojku, a onda i fintirao Nikolu Miškovića za pogodak uz faul i 68:60 za Partizan na ulasku u poslednju četvrtinu.

Crno-beli tada uspostavljaju potpunu kontrolu koju su zahvaljujući raspoloženom Marinkoviću i skokovima u napadu Gagića održavali sve vreme.

Imao je Partizan i +12 na 82:70, a njegovim igračima nije smetalo ni to što su poslednjih pet minuta igrali bez kapitena Novice Veličkovića koji je isključen zbog nesportske i tehničke greške u 35. minutu.

Partizan će u nedelju igrati reprizu finala Kupa iz prošle godine kada je Crvena zvezda bila bolja.

IV četvrtina

B92 / SM
40' Marjanović pogađa flouter 86:76.

39' Jaramaz opet na liniji polovičan, Gagić takođe 86:74.

38' Trojka Nikole Rebića, ali Marinković pronalazi svoju "praćku" po četvrti put 85:73.

37' Marinković pogađa trojku preko Sinoveca 80:69,
Lazić ne uspeva da vrati trojku. Mega niže promašaje sa penala, pridružio se lošoj statistici i Jaramaz posle faula Gosa 82:70.

36' Novi koš Nikole Rebića 77:69. Niko ne može da zagradi Gagića, 13 poena, 14. skok, deveti u napadu. Partizan to ne koristi, a Gagić pravi faul na Čančaru koji promašuje oba bacanja. Rebić smanuje 77:69.

35' Promašaj Sija, novi skok u napadu Gagića, osmi od ukupno trinaest. Bitadze pravi faul ali Gagić loš sa linije penala, 75:65. Pogodak Rebića, na drugoj strani se oslobađa Gagić 77:67.

34' Nova trojka Aranitovića! Partizan opet dvocifren 74:63. Isključenje za Novicu Veličkovića. Napravio je faul i dobio tehničku i nesportsku što je automatski značilo i isključenje za Partizanovog kapitena. Mega je pogodila slobodna bacanja, ali nije iskoristila napad posle toga, 74:65.

33'
Čančar u kontri ne koristi odličnu rampu koju je Bitadze udario Šaliću, a za Megu bi ovakve prilike na kraju mogle da se ispostave kao kobne.

32' Mega je mogla dodatno da smanji zaostatak, ali je Jaramaz promašio čist zicer, a Aranitović je to surovo kazio trojkom posle asistencije Veličkovića, 71:62. Šalić baca "ciglu" flouterom, Čarapić ide na prodor ali ga Šalić zaustavlja, 71:63.

31' Čančar hvata loptu posle promašaja svoje ekipe i poentira pod košem, 68:62.

III četvrtina

B92/SM
30' Trojka Veličkovića koji u narednom napadu fintira Miškovića i posle rolinga pogađa uz faul ali promašuje dodatno bacanje, 68:60.

29' Čarapić prekida seriju posle faula Sija, 63:60.

28' Lepa kombinacija igrača Partizana, Si je sam u uglu i siguran u šutu za tri poena. Odlična odbrana Sija koji krade loptu i rešava u kontri za 5:0 i 63:58 za Partizan.

27'
Dva pogotka Lazića i dobro kretanje za smanjenu prednost Partizana, 56:55. Kvami Von ide na prodor i pogađa, ali Sinovec daje trojku za egal 58:58!

26' Gagić dobro skače, 12. ofanzivni za Partizan, dovoljno da dobije faul i pogodi jedno bacanje. Odmah zatim i 13. skok u napadu, opet Gagić i nova bacanja, 56:51.

25' Nikola Rebić odlično pronalazi Bitadzea pod košem, ovaj zakucava za 53:51.

24' Si odlično igra, novi poeni za njega, ali odličan i Čančar sa poludistance, 53:49.

23' Čančar pogađa trojku! Serija trojki na obe strane 50:47.
Si menja ritam i ide do koša, promašuje ali popravlja svoj promašaj, 52:47.

22' Nova trojka za Partizan, druga, a treća ukupno od početka drugog poluvremena, 50:44.

21' Trojka Gagića, te krađa i kontra Vilijams-Gosa, Partizan snažno počinje u nastavku, ali Marjanović vraća trojku 47:44.

II četvrtina

StarSport
20' Loš napad Partizana, koristi to Jaramaz i trči brzu tranziciju. Nije uspeo da pogodi, ali jeste iznudio faul, 42:36. Ofanzivni skok Bitadzea i koš, 42:38! Faul Gosa na Čarapiću za tri poena! Kakav pad Partizana u igri, Čarapić precizan sva tri puta 42:41 za Partizan na poluvremenu.

19'
Rebić precizan, precizan i Šalić sa poludistance. Čančar je promašio trojku, pre toga je "er bol" bacio Jaramaz, ali Rebić kupi ofanzivni skok i pogađa uz faul Vona 42:33 za Partizan. Lazić hvata ofanzivni skok pa Mega dolazi do pet poena za kratko vreme posle skokova u napadu, 42:35.

18' Novi loš napad Mege, Najdžel Vilijams-Gos ide u kontru i efektno poentira za prvu dvocifrenu prednost Partizana i seriju 8:0, 38:28. Veličković povećava seriju slobodnim bacanjima, 40:28.

17' Bitadze u narednom napadu Mege pravi faul, Šalić gubi loptu, gube je i igrači Mege, a posle opšte konfuzije Vanja Marinković pogađa drugu trojku, 36:28.

16'
Jaramaz precizan od table, Mega njegovom trojkom pravi ekspresnih 5:0. Mihajlo Andrić vraća trojku, 33:28!

15' Nova izgubljena lopta Mege i kontra Partizana u kojoj poentira Vanja Marinković 27:23. Veličković mu asistira i u narednom napadu kada Marinković pogađa trojku iz ćoška 30:23. Goga Bitadze smiruje napad svoje ekipe i spušta loptu nisko gde igra leđim protiv Šalića i pogađa 30:25.

14' Mega ima samo jedan pogođen šut za dva poena, ostatak su tri trojke i slobodna bacanja (10). Partizan vodi 25:23 posle odlaska Marinkovića na liniju za slobodna bacanja.

13' Mega pokušava da šutira spolja, a u Partizanu se lopte spuštaju na niski post gde Veličković pokušava da iskreira, Gagić zakucava 24:21.

12' Dobar napad posle ofanzivnog skoka Gagića, ukupno 14. skoka na meču za Partizan. Mega ima samo pet, a Gagić je lagano pivotirao pod košem i pogodio za dva 22:18. Smanjio je prednost Marjanović trojkom 22:21.

11' Rebić šutira trojku i dobija faul. Pogađa dva bacanja 20:18.

I četvrtina

B92/SM
10' Rebić sada krade loptu Vonu i trči kontru 18:16. Igrači Mege imaju problema sa Šalićem, još jednom se našao na pravom mestu i uhvatio ofanzivni skok posle čega je pogodio dva slobodna bacanja 20:16.

9' Šalić dobro počinje utakmicu, faulira ga Rebić, a centar Partizana povećava prednost na 14:12. Pogodio je Čančar oba slobodna bacanja za izjednačenje, ali Kvami Von u dva napada pogađa. U drugom je poentirao u kontri posle ukradene lopte Nikoli Rebiću, 18:14.

8' Šalić precizan u reketu, nova trojka Čančara, 13:12 za Partizan.

7' Proradio je šut jednih i drugih. Led je za Megu probio Čančar trojkom, uzvratio je Gos pogotkom za dva, da bi Jaramaz sa linije bacanja smanjio na 11:9.

6' KONAČNO koš! Đoko Šalić poentira sa poludistance, Čančar gubi loptu, a onda Si u kontri koristi dodavanje Veličkovića i polaže na drugom obruču za 6:4.

5'
Šalić i Si kombinuju, taman kad je delovalo da će jedna od ekipa poentirati iz igre, sudije sviraju korake. Lazić se ispucava i u tri napada šutira i promašuje tri trojke za Megu.

4' Mega nije uspela da iskoristi napad posle slobodnih bacanja, a Marjanović potom faulira Gosa koji potom promašuje novi flouter. Mega uglavnom napada iz kontri. Partizan ima 1/6 iz igre za sada.

3' Veličković šutira trojku i promašuje, lopta uglavnom ide kroz njegove ruke u napadu Partizana. Čančar promašuje na prodoru. Veličković u narednom napadu pravi nesportski faul na Marjanoviću u kontri pa Mega jedine poene na meču za sada ima sa linije penala 4:2.

2' Lična greška Marjanovića koji je izblokirao Gagića na tabli, ali i napravio faul nad Partizanovim centrom. Gagić je promašio oba bacanja, lopta se odbila do Marinkovića koji je promašio polaganje iz teške pozicije.

1' Veličković upisuje prve poene za Partizan, Mega gubi loptu ali promašuje Gos flouter. Na drugoj strani sa linije penala poravnava Jaramaz 2:2.