Serija A: Juve u Firenci ponovo do prvog mesta

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Fiorentinu sa 2:0, u prvoj utakmici 24. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Petak, 09.02.2018.

23:00

Tanjug/Maurizio Degl'Innocenti/ANSA via AP

Šampion Italije poveo je u 56. minutu golom Federika Bernardeskija, a konačan rezultat postavio je Gonzalo Iguain u 86. minutu.

Utakmicu je obeležio jubilej golmana i kapitena crno-belih Djanluidjija Bufona, koji je večeras odigrao 500. prvenstvenu utakmicu za Juventus.

Posle 20. pobede u prvenstvu, Juventus je prvi na tabeli sa 62 boda i ima dva više od Napolija, koji u subotu igra protiv Lacija.

Fiorentina, za koju je igrao bivši fudbaler Partizana Nikola Milenković, zauzima 11. mesto na tabeli sa 31 bodom.