Valensija s osmoricom u polju, poraz od fenjeraša

Fudbaleri Las Palmasa pobedili su Valensiju sa 2:1, u utakmici 20. kola španskog prvenstva.

Izvor: MLJ

Subota, 20.01.2018.

22:59

EPA-EFE/Angel Medina G.

Valensija je povela u petom minutu golom Santija Mine, Džonatan Vijera izjednačio je u 20. minutu, a pobedu domaćima doneo je Džonatan Kaljeri iz jedanaesterca u 52. minutu.

Poraz Valensije režirao je Gabrijel koji je u 52. minutu skrivio penal zbog igranja rukom zašta je dobio žuti karton da bi drugi žuti odmah zaradio zbog prigovora i ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

U 87. minutu je faul za karton napravio i Ruben Veso kome je to takođe bio drugi žuti pa je Valensija odigrala poslednjih nekoliko minuta sa samo osmoricom igrača u polju.

Valensija je pretrpela četvrti poraz i nije iskoristila kiks Atletiko Madrida, pa je ostala na trećem mestu na tabeli sa 40 bodova, tri manje od Atletika. Barselona je prva sa 51 bodom i utakmicom manje.

Las Palmas je prekinuo niz od tri poraza, ostvario je četvrtu pobedu i pretposlednji je na tabeli sa 14 bodova.

Do pobede su došli i fudbaleri Viljareala koji na svom terenu savladali Levante sa 2:1.

Viljareal je poveo u 26. minutu golom Manuela Trigerosa iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Denis Čerišev u 50. minutu. Konačan rezultat postavio je Marti Roher u trećem minutu nadoknade vremena.

Viljareal je posle niza dobrih rezultata četvrti na tabeli sa 34 boda, a Levante je posle trećeg uzastopnog poraza na 16. mestu sa 18 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.