Šveđani razbili Hrvate, Srbija među 12 najboljih!

Rukometna reprezentacija Švedske savladala je Hrvatsku sa 35:31, što znači da se Srbija plasirala u narednu rundu Evropskog prvenstva.

Utorak, 16.01.2018.

20:09

EPA-EFE/ANTONIO BAT

"Orlovima" je bila potrebna pobeda od četiri gola razlike protiv Islanda, međutim ekipa Jovice Cvetkovića slavila je sa tri.

To je značilo da Švedska u poslednjem meču mora da savlada "Kockaste" kako bi se Srbija plasirala među 12 najboljih reprezentacija.

"Vikinzi" su to uradili, pošto su od starta meča dominirali, a Hrvatska niti jednom nije uspela da liči na onu selekciju iz prva dva duela.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lagergren sa šest golova, dok su pet postigli Jepson i Nilsen.

Kod Hrvatske Čupić je postigao sedam, odnosno Kopljar pet golova.
EPA/EFE/ANTONIO BAT
Od starta meča videlo se u kojem će pravcu ići ovaj duel. Hrvatska je mnogo grešila, dok je Švedska koristila svaki propust domaće selekcije.

Pokušale su sudije na početku da malo poguraju "Kockaste", ali jednostavno ekipa Lina Červara nije imala rešenje za raspoložene "Vikinge".

Pogađali su svi igrači, a posle 30 minuta igre, na semaforu je bilo 17:12 za Švedsku. Odlično su igrali Lagergren i Jepson, uz pomoć iskusnog Nilsena.

U nastavku meča nismo mnogo toga različitog videli. Hrvatska je pokušavala, da se vrati preko Kopljara i Čupića, ali ovaj dvojac nije bio dovoljan za preokret.

Poslednji trzaji Hrvata bili su u 46. minutu kada su stigli do -6. Međutim, Jepson nije dozvolio bilo kakvo iznenađenje. Švedska zasluženo prolazi dalje i u narednu rundu prenose maksimalna četiri boda.
Getty Images
KRAJ Švedska zasluženo dolazi do pobede, a Srbija prolazi među 12 najboljih selekcija. Na kraju, Hrvatska - Švedska 31:35.

59' Sudije su dosudile sedmerac za Hrvatsku. Čupić je postigao gol za 30:34.

57' Lagergen stavlja tačku na ovaj meč. Na tri minuta do kraja "Kockasti" gube sa šest golova, 28:34. Igor Vori smanjuje na 29:34.

56' Na četiri minuta do kraja Marko Kopljar smanjuje na 28:33. Hrvatska se nada čudu, ali vremena je ostalo malo.

54' Gotfridson postiže novi gol za "Vikinge". Sada je 33:26. Na 27:33 smanjuje Čupić.

52' Gol postiže i Tolbring, Švedska vodi sa 32:25. Snažnim udarcem Mandalinić smanjio je na 26:32.

51' Mandalinić postiže gol za 24:31. Hrvatska ima igrača manje u ovom trenutku. Brzi gol postiže i Karačić, 25:31.

49' Šveđani na deset minuta do kraja vode sa 30:22. Gol je postigao Jakobson. Uzvratio je Čupić koji je realizovao sedmerac, 23:30.

47' Kakva golčina Jepsona! Odbija nalet Hrvatske za 21:28. Još jedna golčina Gotfridsona za 21:29.
46' Budi se malo Hrvatska, postiži dva gola zaredom. Strelci su Mandalinić i Štrlek za 21:27.

44' Marko Kopljar postiže gol za 19:26, a potom Maks Darj uzvraća, ovo je njegov prvi gol na meču, 19:27.

42' Mandalinić postiže gol za Hrvatsku, 18:26. Prethodno je strelac za Švedsku bio Zahrison.

40' Još 20 minuta do kraja meča. Karačić je postigao gol za 16:23, ali je Jepson ponovo bio precizan, 16:24. NOVI GOL, ovoga puta strelac je Jesper Nilsen za 16:25.

38' Švedska vodi sa velikih osam golova. Jim Gotfridson postigao je novi gol na meču za 15:23. Hrvatskoj izmiče ova utakmica.

35' Ivan Čupić pogodio je se linije penala. Hrvatska zaostaje šest golova, 15:21.

32' GOOOOOL, Šveđani vode sa 19:12. Prethodno je Apelgren odbranio penal. Gol za Hrvatsku, Luka Cindrić je strelac, 13:19.

31' Drugo poluvremen krenulo je napadom Švedske. Nastavili su "Vikinzi" tamo gde su stali. Sjajan pogodak Jepsona, 12:18.
Getty images
POLUVREME Šveđani vode na poluvremenu 17:12. Ako ovako nastave, Srbija će lagano da prođe u narednu rundu.

29' GOOOOOL, Švedska vodi sa 17:11! Sjajno igraju "Vikinzi", dok Hrvatska igra baš loše.

27' Gol na obe strane, rezultat je 11:15. Publika je malo utihnula, Šveđani igraju odlično.

25' Kopljar postiže gol za 10:13. Hrvatska se opet primakla "Vikinzima". Golčina Lukas Nilsena za 10:14.

22' Sudije prave šou, isključuju igrače na svaka dva minuta... Sada je Nilsen dobio suspenziju od dva minuta. Čupić smanjuje na 9:13.

21' Sada je isključenje za Hrvatsku, dva minuta za Buntića. Gol za Švedsku, strelac je Lagergren, 8:13.

19' Posle tajm-auta Švedska postiže gol za 8:11. Strelac je Nilsen. Čak treće isključenje za Švedsku... Ipak, Hrvatska nije iskoristila napad. Sudije nisu dosudile gol za Švedsku, ali posle gledanja snimka, gol je priznat, 8:12.

18' Hrvatska se polako vraća u meč uz malu pomoć sudija. Teško postižu golove iz igre, pa su do sada izveli čak tri sedmerca, 7:10. Odbranila se Hrvatska i ove njihove serije, gol postiže Karačić za 8:10.
EPA/GEORGI LICOVSKI
16' Nastavlja se šou Šveđana. Imaju +5 na sredini prvog poluvremena. Musa smanjuje na -4, 6:10.

13' Igraju fantastično Šveđan! Ekberg i Heningson postižu golove za 4:9.

11' Odlično brani Andreas Palička. Šveđanin je raspoložen na meču. Hrvatska ne može ništa da pogodi na meču.

10' Nova kontra Šveđana i novi gol, 4:7. Sjajno igra ova skandinavska država.

9' Edberg postiže novi gol za vođstvo "Vikinga", 4:5. Švedska igra odlično u Splitu. Novi gol Edberga, Švedska vodi 6:4.

7' Preokret Hravtske, golom Stepančića dolaze do 4:3. U narednom napadu uzvratio je Edberg za 4:4.

4' Igra se gol za golom, Jepson postiže lep gol za 2:3.

2' Lagergen donosi izjednačenje Švedskoj, 1:1. "Vikinzi" dolaze do do prednosti, opet Lagergen, 1:2.

1' Utakmica je krenula. Hrvatska ima prvi napad na meču. Odmah isključenje na meču, Gotfridson će "odmoriti" dva minuta. Ivan Čupić postiže prvi gol na meču, 1:0.