Francuska u triler završnici dobila Norvešku

Rukometaši Francuske savladali su Norvešku 32:31 (15:17), u jednom od derbija prvog kola Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Petak, 12.01.2018.

23:00

Posle rezultatske klackalice u prvih 25 minuta, Norvežani stižu do tri gola prednosti u prvom poluvremenu, koje na kraju "dobijaju" sa 17:15.

Udržavali su tu prednost od 2-3 gola do sredine drugog perioda, kada "trikolori" serijom 4:2 stižu na samo jedan pogodak zaostatka (23:24).

Na desetak minuta pre kraja Porte donosi i poravnanje 27:27, da bi minut i po pre kraja Abalo pogodio za prvo vođstvo Francuza (31:30) još od 11:10 u 19. minutu.

Bjornsen na isteku pretposlednjeg minuta poravnava rezultat, 33 sekund pre kraja Gugu pogađa za 32:31, da bi u poslednjoj sekundi Dipanda izblokirao šut Tangena za remi.

Francusku je do velike pobede predvodio Kentin Mahe sa osam golova iz 11 šuteva, pet je postigao Mihael Gugu, a po četiri su dali Nikola Karabatić i Lik Abalo.

Najbolji u timu Norveške bio je Kent Robin Tonesen sa sedam golova, šest je postigao Kristijan Bjornsen, a pet je dao Bjarte Mirhol.

U prvom meču grupe Belorusija je posle takođe velike borbe savladala Austriju 27:26. U drugom kolu igraju Austrija – Francuska i Norveška – Belorusija, u nedelju.