Obradović bolji od Džikića, Budućnost koštala loša 3/4

Košarkaši Lokomotive iz Kubana pobedili su Budućnost u "Morači" sa 68:62 u prvom kolu top 16 faze Evrokupa.

Sreda, 03.01.2018.

20:22

Getty Images

Izabranici Saše Obradovića odigrali su odlično drugo poluvreme i na kraju zasluženo došli do trijumfa.

Nijanse su odlučivale ovaj meč, presudna je bila trojka Dime Kulagina na minut i po do kraja meča, kada su gosti otišli na +5, 64:59.

Budućnost nije uspela da pogodi u narednom napadu, a Kolins je pogotkom na 40 sekundi do kraja meča stavio tačku na utakmicu.

Domaći sastav imao je dvocifrenu prednost na poluvremenu, međutim u trećoj deonici su pali, što je Lokomotiva iskoristila i ovaj period igre dobila sa 26:9.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rajan Brokof sa 15 poena, 11 je ubacio Regland, dok je 10 postigao Kris Beb.

U poraženom sastavu dobar meč odigrao je Zoran Nikolić koji je postigao 12 poena uz 6 skokova. Ivanović je ubacio 12, dok su po 10 imali Gordić i Lendri.