ABA: Zvezdina sedma u nizu za prvo mesto na tabeli

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Baru ekipu Mornara u poslednjem nedeljnom meču 12. kola ABA lige – 82:74.

Nedelja, 17.12.2017.

19:00

Foto/abaliga

Izabranici Dušana Alimpijevića nastavili su pobednički niz i upisali desetu pobedu i sada su preuzeli lidersku poziciju, dok je crnogorski tim posle 12 odigranih utakmica deveti sa skorom 5-7.

Crveno-beli su vezali sedmu pobedu u nizu i izjednačili se na čelu tabele sa Budućnostii.

Sjajan meč viđen je u „Topolici“, a mnogo uzbuđenja i lepih poteza viđeno je u prvom poluvremenu.

Domaćini su bolje otorili meč i odmah na početku meča stekli veliku prednost. Odlično šuterski raspoloženi igrači Mornara su u prvom kvartalu imali maksmilih 13 poena prednosti.

Ipka, Zvezda je do odlaska na odmor odigrala agresivnije i uspela da preokrene.

U drugoj četvrini viđeno je nekoliko sjajnih potreza, a izdvojio se potez Relija Rosa koji je fantastičnom blokadom blokirao Lesora.
Ekipa Dušana Alimpijevića postepeno je u drugom poluvremenu uvećavala prednost, u par navrata imala je i dvocifrenu prednost, ali je Mornar ipak do kraja susreta delimično uspeo da ublaži poraz.

U ekipi Zvezde debitovao je i doskoršnji plejmejker Mega Bemaksa Dilan Enis, koji je na parketu proveo nešto više od dva i po minuta i za to vreme postigao jedan koš s linije za slobodna bacanja.

Crveno-bele do pobede predvodio je Džejms Feldin sa 18 poena, pet skokova i jednom asistencija, a isti broj poena postigao je i Stefan Janković, dok je Tejlor Ročesti dodao 13.

U ekipi Mornara istakao se Uroš Luković sa 18 poena, a Derek Nidam dodao je 15.

Mornar zauzima deveto mesto sa pet pobeda i sedam poraza.

IV četvrtina

Foto/ABA
40' Nisu uspeli Barani da se istope prednot Beograđana, pa Zvezda lako dolazi od trijumfa u gostima za novu pobedu u ABA ligi 82:74.

38' Džejms Feldin koristi "kazneno" slobodno bacanje, a Dejan Davidovac pravi grešku u koracima posle ofanzivnog skoka 72:78

38' Luković je iskoristio slobodna bacanja, ali je i trener Mornara zaradio tehničku zbog rasprave sa nekim iz publike.

37' Ipak, važne poene ubacuje Bjelica, ali u završnici Zvezda ostaje bez Ročestija, koji je upisao peti faul

37' Iz velike udaljenosti pogađa trojku Nidam za samo pet poena prednost Zvezde 70:75

36' Odlično igra Feldin, koji postiže svoju četvrtu trojku na ovom meču 67:75.

34' Najefikasniji u redovima ekipe iz Beograda je Janković, koji sa penala linije postiže 18. poen 62:70.

33' Odlična saradnja Nidama i Uroša Lukovića za novi alej-up, a bivši centar Partizana sa linije penala potiže 14. poen za svoju ekipu 62:68.

31' Mugoša pogađa svoju drugu trojku, a na parketu je Enis, novo pojačanje crveno-belih, koji je pre nekoliko dana napustio Megu i potpisao za klub s Malog Kalemegdana.

III četvrtina

Foto/ABA
30' Sporiji ritam u Baru, veliki problemi za Mornar u napadu, pa Zvezda posle trideset minuta ima dvocifrenu prednost - 56:66.

29' Važna trojka Mornara, a Vukota Pavić nije iskoristio slobodno bacanje da istopi prednost rivala 55:63.

29' Faul Bakića, a crveno-beli ponovo lakim poenima povećavaju prednost 50:63.

28' Nidam je u seriji promašaja, nije bio precizan u šutu za tri, kao ni Feldin na drugoj strani. Ročesti pravi faul nad Rosom, ali mora pomnovo na klupu zbog četvrtog faula. Precizan je Ros sa linije penala u smanjuje prednost Zvezde - 50:61.

27' Muči se Mornar u napadu, a odlični Davidovac posle sjajnog zakucavanja, polovičan je sa linije slobodnih bacanja 48:61.

25' Serija Zvezde za dvocifrenu prednost, Feldin postiže treću trojku za 45:56

23' Dobra partija Davidovca,koji sjajnim odbranama ne dopušta rivalu da se približi, ok na drugoj strani parketa Luković sa penala ubacuje poene za Mornar.

21' Crveno-beli preko Feldina i Davidovca povećevaju prednost za maksimalnim "plis sedam" na ovom meču 44:51.

20' Prvi napad Zvezda nije iskoristila prvi napad u ovom kvartalu, kao ni Barani na drugoj strani

II četvrtina

Foto/ABA
-kraj druge četvrtine -

20' Stefan Janković trojkom donosi novu prednost gostima, posle još jednog pogotka Rejlija Rosa na drugoj strani -44:47

19' Preokret Zvezde posle trojke Feldina - 42:44.

18' Međutim, poenima Ročestija Zvezda je smanjial prednost domaćina na tri poena - 42:39.

17'Janković snažno zakucava pored Lukovića, a sjajni Nidam ne doyvoljava da se crveno-beli približe 42:37.

16' Velika borba i sjajne blokade na obe strane. Odlilčna blokada Rosa, a Luković posle dve uspešne blokada pogađa sa linije penala - 36:33.

15' Topi se prednost Mornara, peti poen Lesora za 34:31, ali odlična prodor Nidama - 36:31.

12' Atraktivno zakucavanje Lesora uz faul Vujoševića , koji je precizan sa linije penala za 2+1, dok Dangubić iz ćoška pogađa trojku za seriju Zvezde i tajm-aut Pavićevića.

12' Rejli Ros je u naletu - deseti poen za četiri minuta 32:21

11' BjelicA postiže prvi pogodak u drugom kvartalu. Alimpijević smatra da je njegov krilni centar pritom bio i fauliran i zbog prigovora je dobio tehničku 29:21.

I četvrtina

Starsport
- kraj prve četvrtine - Mornar je završio uvodni kvartal sa 80 odsto pogođenih šuteva iz igre - 9/10 za dva i 3/5 za tri.

10' Lazić pogađa trojku, a na drugoj strani precizan je Ros - 29:19.

9' Vranješ je faulirao Bjelicu i gosti ponovo dolaze do lakih poena, dok na isti način preko Rejlija Rosa Barani ponovo dolaze do dvocifrene prednosti za 27:16.

8’ Faul pravi Rejli Ros, a sa linije penala precizan je Dejan Davidovac 25:14.

7' U naletu su Barani, koji preko sjajnog Nidama dolaze do +10, Trener gostiju pokušava da nađe rešenje i menja petroku.

6' Zvezda trojkom Feldina smanjuje prednost, ali crveno-beli ne uspevaju da odbrane reket pa ekipa iz Bara ima prednost pd đest poena 17:12.

5' Rapoložen Luković nastavlja seriju od 7:0 za crnogorski tim 9:2

3' Boris Bakić postiže prvu trojku na utakmici o domaćini imaju prednpst od tri poena 7:2

2' Loša odbrana Zvezde i laki poeni za Mićovića, a Luković atraktivno blokira Feldina 4:2

1' Prve poene na utakmici postiže Uroš Luković, prošlosezonski centar Partizana. Na drugoj strani paketa odgovara Tejlor Ročesti i 2:2