Đovinko i Altidor pokorili MLS ligu

Fudbaleri Toronta osvojili su američku MLS ligu prvi put u svojoj istoriji.

Nedelja, 10.12.2017.

09:07

Kanadski klub je u finalu plej-ofa savladao branioca titule Sijetl Saunders 2:0 pred više od 30.000 navijača.

Igrač utakmice bio je Sebastijan "Atomski mrav" Đovinko, koji je sredinom drugog poluvremena sjajnim proigravanjem omogućio Džoziju Altidoru vodeći pogodak.

Golman Sijetla Štefan Fraj je sprečio debakl Saundersa, da bi meč rešio Viktor Vaskes u poslednjem minutu utakmice.

Toronto se revanširao Sijetlu za poraz u finalu od prošle godine. Tim iz Kanade je do prve titule stigao u svojoj desetoj sezoni u MLS,
tek drugoj u plej-ofu.

Ovaj tim se mučio godinama da napravi ne dobar, već solidan rezultat, u prvih pet godina je pobedio samo deset puta u gostima, a 2006. je imao skor od pet pobeda, 21 poraza i osam remija.

Klub je tokom 11 sezona promenio devet trenera.