Ne pomaže ni 9' nadoknade, PSŽ izgubio posle 25 utakmica!

Fudbaleri Strazbura priredili su najveću senzaciju u ligama "petice" ove sezone, pobedili su Pari Sen Žermen 2:1.

Subota, 02.12.2017.

19:00

Strazbur je okončao niz "Svetaca" od 25 utakmica bez poraza koji je trajao od 30. aprila i meča sa Nicom.

Domaćin je poveo preko Žoija Nuna da Košte u 13. minutu, ali je krajem prvog poluvremena izjednačio Kilijan Mbape.

Očekivao se preokret Parižana u nastavku, ali 25 minuta pre kraja Stefan Baoken donosi novo vođstvo Strazburu na proigravanje Da Košte.

PSŽ je dominirao tokom celog meča, imao više od 20 šuteva, ali je napad vredan skoro 600 miliona evra (Nejmar, Mbape, Pastore, Draksler, Di Marija, te rezervisti Kavani, Verati) samo tri puta direktno ugrozio golmane domaćina Kamaru i Oukiđija koji ga je zamenio 15-ak minuta pre kraja.

Gostima nije pomoglo ni devet minuta nadoknade meča u Strazburu, a zamalo su izbegli poraz u poslednjim sekundima, međutim, Oukiđa je odbranio zicer, a potom je Presnel Kimpembe promašio ceo gol za 5-6 metara.

"Sveci" ostaju obedljivo prvi u Ligi 1 sa 41 bodom, ali je Olimpik Marsej dobio šansu da pobedom u Monpeljeu u nedelju (21h) smanji zaostatak na sedam bodova.

Strazbur je pobedio tek drugi put u poslednjih šest kola i "pobegao" na tri boda od zone ispadanja.