Hrvati peti put na Svetskom prvenstvu!

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se na Svetsko prvenstavo, peto od poslednjih šest mundijala.

Nedelja, 12.11.2017.

20:15

"Vatreni" su remijem bez golova sa Grčkom u Pireju odbranili impresivnih 4:1 sa Maksimira iz prvog meča.

Hrvati su na Jorgos Karaiskakisu odigrali izuzetno disciplinovano, bez srljanja u napadu, pre svega se koncentrisavši na odbranu svog gola.

Grci su pokušali jakim pritiskom na startu meča da stigno do brzog gola, ali su bili nemoćni u završnici napada.

Tokom 90 minuta u Pireju je viđena žestoka borba, pre svega u veznom redu, bez pravih gol šansi, a najbliži pogotku bili su gosti, Ivan Perišić je krajem prvog poluvremena pogodio stativu udarcem sa oko 25 metara.

Hrvatska se pridružila pŠvajcarskoj koja je takođe remijem bez golova u revanšu "overila" trijumf iz Severne Irske, a preostali revanši evropskog baraža za Mundijal 2018. igraju se u ponedeljak (Italija – Švedska, 0:1) i utorak (Irska – Danska, 0:0).

Tok meča:

22:35 Kraj! Hrvatska je opet preko baraža stigla do Mundijala!

89' Poslednja pretnja po gol Hrvatske, ni Pelkas nije uspeo da postigne počasni pogodak.

87' Šut Grčke u okvir gola Hrvatske posle dosta vremena, pokušao je Tahcidis, ali je Subašić bio oprezan.

85' Druga izmena "vatrenih", Perišića menja Rebić, koji željan dokazivanja pravi dva bespotrebna faula.

80' Uspeli su Grci da konačno zatresu mrežu Hrvatske, ali je Torosidis bio u ofsajdu.

78' Prva izmena kod Hrvata, Kramatić menja Kalinića, te treća u redovima Grčke, Pelkas je ušao umesto Mitroglua.

73' Dubinska lopta Modrića za Perišića, ali krilo Intera nije uspelo da nastavi obećavajuću akciju.

69' Grci se ipak ne predaju, opet pojačavaju ritam, nekoliko žestokih duela, ali Subašić i dalje nema briga.

66' Najopasniji napad Grčke u drugom poluvremenu, domaćin je probio po desnoj strani, Janiotas je utrčao u kazneni prostor i poslao po zemlji loptu u peterac, Lovren izbija loptu koja pogađa u lice Vidu, te se odbija u naručje Subašiću.
64' Vojnička disciplina u igri Hrvatske, savršeno stoje "vatreni" u liniji koncentrisani pre svega na zaštitu svog gola, svakim minutom su bliži Rusiji.

62' Ponadali su se grčki navijači nakon što je Mitroglu poslao pas u prazan prostor za Janiotasa, ali novajlija na terenu je bio u ofsajdu.

59' Prva izmena na meču, očekivano u timu Grčke, i to dvostruka, Fortunis ulazi umesto Hristodopulosa, a Janiotas umesto Basaketasa.

55' Očajnički pokušaji Grka sa distance, jer ne mogu da priđu kaznenom, prvo je Subašić lako pokupio centaršut Torosidisa, a potom Mitroglu šutira pored gola.

51' Grci kreću u novi nalet ka golu rivala, slobodan udarac u dobroj poziciji, ali bez opasnosti po Subašića.

47' Dve konkretne akcije Hrvata, ali bez dobre završnice Vrsaljka i Brozovića.

46' Nema promena u postavama.

21:50 Još 45 minuta nade za Grčku, da li su se Heleni predali?
21:32 Dug napad Grčke, završio ga je očajnim centaršutem Recos, kraj prvih 45 minuta, Hrvati su na korak od Rusije.

45' Sudija Kujpers je prvo poluvremen nadoknadio dva minuta.

45' Još jedan opasan napad Hrvata, lucidan pas Perišića ka Kaliniću iznenadio je napadača Milana i propala je ova prilika za "vatrene".

43' Stativa! Ivan Perišić je pomalo neočekivano "odapeo" sa oko 25 metara, lopta je prozujala pored nemoćnog Karnezisa, ali je Hrvat pogodio samo okvir gola.

42' Konačno jedna dobra šansa za Grčku, posle centaršuta sa desne strane, Zeka je odigrao glavom na prvoj stativi i loptu prebacio na drugu, ali Subašić je bio oprezan i intervenisao ispred zahuktalog Mitroglua.

35' Loša reakcija Strinića ispred svog kaznenog, bez potrebe je igrao rukom iskosa sa desne strane, šansa za Grke iz prekida, ali očajan centaršut Hristodopulosa.

32' Hrvati su potpuno kontrolišu ritam meča u Pireju, Grci su daleko od gola Subašića, "vatreni" su sve bliži Rusiji.
29' Nova šansa za Hrvatsku, najbolja do sada, Perišić je utrčao u kazneni prostor i šutirao iskosa sa leve strane, ciljao je bližu stativu, ali je lopta završila pored njega u gol-autu.

27' Faul Torosidisa u zoni šuta, sjajna pozicija za Rakitića, ali nekontrolisan udarac veziste Barselone.

22' Hrvati su prebacili ravnotežu na grču polovinu terena, a jednu brzu akciju su domaći zaustavili u kaznenom prostoru prilikom završnog pasa Brozovića za Kalinića.

18' Dobar šut Papastatopulosa posle odbijene lopte ispred kaznenog prostora, Heleni su se ponadali, ali je lopta otišla za malo pored stative.

17' Hristodopulos je ubacio loptu iz slobodnog udarca u peterac, ali "čiste" štoperi Hrvatske.

15' Novi centaršut Vrsaljka, lopta je prebrza za Kalinića.

12' Nastavlja se pritisak Grka, Bakasates pokušava sa distance, ali lopta je otišla daleko od gola.
7' Dobar prodor Vrsaljka, ali njegov centaršut nije stigao do Kalinića i Perišića.

5' Sporan trenutak na Karaiskakisu, sudije su svirale igranje rukom Zeke, koga je lopta pogodila u rebra nakon čega je domaćin mogao da ima gol šansu.

4' Domaćin u potpunosti diktira tempo, ali Subašić još nije imao posla na golu Hrvatske.

3' Grci agresivni na startu meča, Hrvati su zatvorili prilaze kaznenom prostoru.

20:45 Počeo je meč na "Karaiskakisu", može li Grčka do čuda?

20:30 Grčkoj su potrebna tri gola razlike za SP, poslednji put Heleni su toliko puta tresli mrežu Hrvatske daleke 1999, u prijateljskoj utakmici, a bilo je 3:2.