Liverpul silan u Londonu, Biliću se "trese" klupa

Fudbaleri Liverpula pobedili su u Londonu Vest Hem sa 4:1, u utakmici 11. kola Premijer lige i ostvarili drugu uzastopnu pobedu.

Izvor: B92, Beta

Subota, 04.11.2017.

20:32

Liverpul silan u Londonu, Biliću se
Getty Images

Liverpul je kontrolisao utakmicu i bez većih problema ostvario petu pobedu u prvenstvu. Liverpul je poveo golom Mohameda Salaha u 21. minutu, a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Žoel Matip.

Vest Hem je smanjio zaostatak preko Manuela Lansinija u 55. minutu, ali je samo minut kasnije Aleks Okslejd-Čemberlen vratio "crvenima" dva gola prednosti. Konačan rezultat postavio je Salah u 75. minutu, svojim drugim golom na utakmici.

Vest Hem je imao nekoliko prilika, ali njegovi igrači nisu bili dobri u završnici, Andre Aju je u 10. minutu pogodio stativu, a Lansini je u 59. minutu iz odlične pozicije šutirao preko gola.

Liverpul je prvi put od avgusta vezao dve pobede u ligi. Srpski fudbaler Marko Grujić bio je na klupi 'Redsa'.

"Crveni" su šesti na tabeli sa 19 bodova, a Vest Hem, koji je bez pobede u poslednje četiri utakmice, zauzima 17. mesto na tabeli sa devet bodova i na jedan je bod od zone ispadanja. Tabela:
1. Mančester Siti 10 9 1 0 35:6 28
2. Mančester Junajted10 7 2 1 23:4 23
3. Totenhem 10 6 2 2 19:7 20
4. Čelsi 10 6 1 3 18:10 19
5. Arsenal 10 6 1 3 19:13 19
6. Liverpul 11 5 4 2 21:17 19
7. Barnli 11 5 4 2 10:9 19
8. Brajton 11 4 3 4 11:11 15