Samjuels pokazao klasu, Partizan pobedio u Zagrebu

Ekipa Partizana pobedila je na gostovanju Cibonu sa 90:74 (16:17, 17:26, 18:24, 23:23), u šestom kolu ABA lige.

Izvor: PT

Petak, 27.10.2017.

17:50

Utakmica je otvorena prilično sporo za standarde Cibone i Partizana koji ove sezone igraju na veoma mali broj poseda.

Poenima raspoloženog Luke Žorića Cibona je došla do prednosti od 10:7, ali se onda probudio Andrić koji je pogodio dve trojke i posle prve četvrtine rezultat je bio 17:16 za Partizan.

Izabranici Miroslava Nikolića su dobru igru s kraja prve deonice preneli i u drugu četvrtinu. Andrić, Marinković i Samjuels su pogađali, a prednost crno-belih išla je i do deset poena.

Beogradski klub odigrao je defanzivno možda i najbolje poluvreme u sezoni, pošto su za 20 minuta primili samo 33 poena, dok su ubacili 43.
Treća četvrtina će se ispostaviti kao najvažnija u meč, s obzirom da su crno-beli otišli na maksimalnih +18.

U četvrtoj deonici činilo se da bi Cibona mogla da stigne Partizan, pošto ekipa trenera Nikolića nije dala poen pet minuta, međutim ni domaći igrači nisu briljirali.

Odličujući koš postigao je Gos na pet minuta do kraja, kada je prekinuo crnu seriju beogradskog kluba, 59:70. Do kraja Cibona nije uspela da se vrati, pa je Partizan došao do zasluženog trijumfa.

Odličan debi u crno-belom dresu imao je Samardo Samjuels koji je za 16 minuta postigao 16 poena i uhvatio sedam lopti. Fenomenalan je bio i Najdžel Vilijams-Gos koji je imao učinak od 20 poena i 13 asistencija.

U ekipi iz zagreba, Jang i Žorić su ubacili po 20 poena.

IV četvrtina

Starsport
KRAJ Partizan je odigrao odličnu utakmicu u Zagrebu. Samjuels je pokazao da će biti veliko pojačanje, dok je Vilijams-Gos odigrao odličan meč, 20p i 13as. Na kraju 90:74 pobeda Partizana u Zagrebu.

38' Vilijams-Gos ubacuje svoj 17 poena, a pritom ima i 12 asistencija, sjajan meč pleja Partizana.

37' Partizan polako rešava meč. Čakarević je dobio do Gavrilovića, a ovaj poentirao, 64:79. Žorić je pogodio oba slobodna, ali prednost Partizana je prevelika.

36' Posle trojke Janga, van linije 6,75 pogodio je i Čakarević, 62:75. Važni poeni za crno-bele.

35' Konačno poeni za Partizan. Iz bloka trojku je pogodio Najdžel Vilijams-Gos. Potom i Marinković ubacuje dvojku, 59:72. Partizan je odbio nalet Cibone.

34' Međutim, Rozić je promašio oba bacanja, a potom je i Gospić bio neprecizan za tri poena. Vilijams-Gos nije uspeo da pogodi za dva poena, a potom je Žorić, 59:67.

33' Nastavila se konfuzna igra Partizana. Međutim, ni Cibona za sada ne uspeva da smanji razliku. Marin Rozić ponovo je promašio za tri poena. U međuvremenu, Partizan igra očajno i Gos pravi nesportski faul.

32' Loša igra Partizana na startu četvrtine. Cibona je smanjila na -10, a potom je i Marinković izgubio loptu. Na sreću crno-belih Rozić je promašio van linije 6,75. Trojku je potom promašio i Melvin, 57:67.

31' Partizan je poslednju deonicu otvorio koracima Šalića, dok je Marin Rozić pogodio za tri poena, 54:67. Mihajlo Andrić nije uspeo da pogodi za tri.

III četvrtina

Starsport
30' Odlična igra i Marinkovića. Mladi igrač Partizana pogađa novu trojku, 49:67. Jang je raspoložen kod domaćih za 51:67.

28' Marinković je lako prošao na polganja i Partizan održava veliku prednost, 43:62. Klivlend je potom pogodio oba slobodna i smanjio rezultat, 45:62. Istom merom uzvratio je i Đoko Šalić, 45:64.

27' Marin Rozić pogađa za tri poena, 43:60. Vanja Marinković je izforsirao i pritom promašio za dva poena. Međutim, nije uspeo ni Ćorić na drugoj strani.

25' Marko Čakarević je napravio faul u napadu, ali potom ni Cibona nije uspela da iskoristi napad. Samardo postiže nove poene, to je njegov 16, 40:58. Dabl-dabl ima Vilijams-Gos (10p, 10as).

24' Džamar Jang unosi malo živosti u redove Cibone, pogađa za tri poena, 40:54. Uzvratio je Samjuels koji je pogodio za dva poena, 40:46.

23' Vilijams-Gos pogodio je za tri poena. Odličan start Partizana treće četvrtine 37:53. Sjajna igra izabranika Miroslava Nikolića.

22' Vanja Marinković je pogodio za dva poena, a potom je Samardo Samjuels pogodio drugu trojku, 35:48.

21' Prve poene u nastavku meča postigao je Marko Tomas, 35:43. To su njegovi prvi poeni na meču.

II četvrtina

POLUVREME Partizan je defanzivno odigrao možda i najbolje poluvreme. Sveli su Cibonu na samo 33 poen, a pritom su ubacili 43.

18' Crno-beli igraju defanzivno možda i najbolje poluvreme u sezoni. A opet, igraju sjajno i u napadu. Džamar Jang pogodio je za tri poena uz faul, 30:39.

17' Džamar Jang pogodio je za dva poena, 26:36. Samardo Samjuels pogodio je za tri poena, 26:39!

15' Nove poene postiže i Vanja Marinković, uzvratio je Luka Žorić, 24:34. Nove poene postigao je i Samjuels, to je njegov šesti, 24:36.

14' Iz teške situacije preko Samjuelsa pogodio je Žorić. Jamajkanac je odgovorio istom merom, 22:32. Nova trojka Mihajla Andrića, 22:32!

13' Mihajlo Andrić igra odlično i pogađa trojku. Isto je uradio i Vanja Marniković i crno-beli imaju +7, 20:27.

12' Posle promašene trojke Marka Tomasa, Gos je uspeo da poentira iz polu-kontre, najveća prednost Partizana, 16:21.

11' Petljao je Andrić, ali je nekako iz teške pozicije uspeo da poentira, 16:19. Crno-beli su "zategli" odbranu što se vidi i u primljenim poenima.

I četvrtina

StarSport
10' Đoko Šalić je poentirao za dva poena, a potom je Partizan odbranio napad. Četvrtina je završena minimalnim vođstvom crno-belih 16:17.

9' Mihajlo Andrić pogodio je za tri poena, a potom je Žorić bio precizan za dva, 16:15. Nikolić je zatražio tajm-aut.

8' Konačno poeni Partizana. Za tri poena pogodio je Mihajlo Andrić 10:12. Crno-beli su odbranili napad, a potom i poentirali preko Čakarevića, 12:12.

7' Partizan izgleda nepovezano u nekoliko napada zaredom. Cibona izgleda malo bolje i ima prednost od 12:7. Žorić forsira u napadu i ne uspeva da postigne poene. Međutim, ni crno beli nisu ništa bolji.

5' Luka Žorić pogodio je za dva poena iz koraka unazad, 10:7. Posle neuspešnog napada crno-belih, Žorić je promašio za dva, ali potom crno-beli nisu uspeli da zagrade.

4' Posle dobre odbrane Partizana, usledila je polu-kontra. Gavrilović se dobro pozicionirao i potom pogodio za dva poena, 7:8. Vilijams-Gos dva puta zaredom je izgubio loptu u napadu.

3' Prve poene u dresu Partizana postiže Samjuels. Partizan gubi 8:5.

2' Posle lošeg napada crno-belih Bošnjak je pogodio trojku za 6:3. Partizan ponovo iskoristio napad, promašio je Samjuels.

1' Samardo Samjuls je u startnoj postavi Partizana. Prve poene na meču postiže Klivlend Melvin, 3:0. Odmah je odgovorio i Gos koji je pogodio trojku, 3:3.