Het-trik Georgijevića za drugo mesto 'Zmajeva'

Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu u beogradskom derbiju Rad sa 3:0, u utakmici 14. kola Superlige Srbije i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Subota, 21.10.2017.

19:08

Starsportphoto

U današnjim utakmicama 14. kola pobedile su domaće ekipe, osim u Subotici, gde je duel Spartaka i Čukaričkog završen 0:0.

Voždovac je nastavio niz od četiri utakmice bez poraza i drugi je na tabeli sa 28 bodova, tri manje od vodeće Crvene zvezde, koja ima i dve utakmice manje.

Voždovac je protiv Rada stigao do osme pobede u sezoni, a nju je nagovestio pogodak Dejana Georgijevića iz 38. minuta, da bi u samoj završnici došli i do ubedljivog trijumfa, upravo preko istog igrača koji je upisao het-trik.

Rad je pretrpeo 10. poraz u prvenstvu, pretposlednji je na tabeli sa osam bodova i ima bod manje od poslednjeg Borca.

Napredak je kao domaćin pobedio Zemun sa 2:1, dok je Javor u Ivanjici sa 1:0 pobedio Radnik.

Ranije danas Mačva je u Šapcu pobedila Borac golom Filipa Arsenijevića u 25. minutu.

U nedelju se igraju poslednje dve utakmice 14. kola, Partizan od 15 časova u Beogradu igra protiv Bačke, a Crvena zveda će od 19 časova biti domaćin lučanskoj Mladosti. tabela:
1. Crvena zvezda 12 10 1 1 28:2 31
2. Voždovac 14 8 4 2 25:11 28
3. Partizan 12 8 3 1 24:9 27
4. Vojvodina 14 8 3 3 17:11 27
5. Spartak Subotica 13 7 5 1 27:12 26
6. Radnički Niš 14 6 5 3 18:18 23
7. Čukarički 14 6 4 4 12:10 22
8. Napredak 14 6 2 6 23:21 20