Federer rutinski protiv Gaskea, čeka ga Delpo

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju. On je sa 2-0 pobedio Francuza Rišara Gaskea 7:5, 6:4 za sat i 18 minuta igre.

Izvor: MLJ

Petak, 13.10.2017.

16:15

Getty images

Gaske protiv švajcarske teniske legende nastavlja da čeka treću pobedu, a Federera nije pobedio još od 2011. godine i turnira u Rimu.

I u ovom meču je Gaske imao svoje prilike koje nije iskoristio. Prvo je na 2:1 imao brejk priliku, a onda i na 3:2. Federer je obe loptice spasao i iskoristio jedinu koja mu se ukazala u finišu seta.

Brejkom je Švajcarac poveo sa 6:5 i potom priveo set kraju. U drugi je ušao brejkom.

Gaske se iz neugodne situacije izvukao oduzimanjem servisa protivniku odmah u drugom gemu drugog seta za 1:1, ali je do kraja Federer još jednom "brejknuo" Francuza na 3:3 za vođstvo i do kraja sačuvao prednost za novo polufinale Šangaja.

U polufinalu ga čeka Huan Martin Del Potro koji je pobedio našeg Viktora Troickog posle tri seta.

Drugi polufinalni par čine Rafael Nadal i Marin Čilić.