Ubedljiva pobeda Fenera na startu, Gudurić 7p

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su Banvit na startu nove sezone turskog šampionata rezultatom 80:63.

Subota, 07.10.2017.

15:17

Foto/Youtubescreenshot

Aktuelni šampioni Evrope su pred svojim navijačima zabeležili prvu ubedljivu pobedu.

Gosti su pružili otpor protivniku samo na početku meča, da bi izabranici Željka Obradovića brzo došli do vođstva i na poluvremenu imali devet poena prednosti.

U nastavku meča, domaćini su došli do dvocifrene prednosti i posle trideset minuta imali +23 i meč priveli rutinski kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je sjajni Džejson Tompson sa 16 poena i devet skokova, pratili su ga Datome sa 12 poena, Slukas sa 11 i Nikolo Meli sa deset. Srpski reprezentativac Srbije Marko Gudurić je za oko 23 minuta na parketu upisao sedam poena i jednu asistenciju.

U redovima Banvita Džejkoma Oduma je postigao 24 poena, Adonis Tomas je dodao deset.