Roma osvojila San Siro – ciao Montela?

Fudbaleri Rome savladali su Milan 2:0 na San Siru, u derbiju sedmog kola italijanske Serije A.

Nedelja, 01.10.2017.

20:09

"Vučica" je u Milanu slavila pogocima Edina Džeka i Alesandra Florencija u roku od pet minuta sredinom drugog poluvremena.

U zanimljivom meču gosti su jedini konkretno zapretili u prvom poluvremenu, Donaruma je odbranio šut Pelegriniju, da bi početkom drugog Bonuči i Kalinić propustili šanse da donesu vođstvo "rosonerima".

Kazna je usledila u 72. minutu, Pelegrini pronalazi Džeka koji nastavlja golgetersku seriju za 1:0. Samo pet minuta kasnije Donarumu je savladao i Florenci, koji je "pokupio" odbitak.

Domaćin je meč završio sa desetoricom igrača na terenu jer je vezista Hakan Čalhanolu deset minuta pre kraja dobio drugi žuti karton.

Roma je četvrtom pobedom u nizu stigla do pete pozicije, šest bodova iza lidera Napolija uz meč manje, dok je Milan poražen drugo uzastopno kolo.

Treći poraz "rosonera" u prvenstvu verovatno će koštati posla trenera Vinčenca Montelu.