Mesi napokon savladao Bufona, favoriti rutinski

Fudbaleri Barselone pobedili su na Kamp Nou Juventus rezultatom 3:0, na startu nove sezone Lige šampiona.

Utorak, 12.09.2017.

20:00

Getty Images

'Blaugrani' su ostvaili pobedu u Grupi D, a u toj grupi Olimpijakos je izgubio od Sportinga sa 3:2.

'Stara dama' se držala sve do kraja prvog poluvremena, kada je u sudijskoj nadoknadi Lionel Mesi na asistenciju Luisa Suaresa postigao pogodak i tako prvi put savladao Đaunliđija Bufona.

U drugom poluvremenu, Barselona je nastavila agresivno i Ivan Rakitić je zatresao mrežu protivnika u 56. minutu.
Mesi se u 69. ponovo upisao u listu strelaca i tako postavio konačan rezultat.

Olimpijakos može da bude zadovoljan rezultatom jer je do 89. minutu gubio sa 3:0, ali je Felipe Padro za četiri minuta postigao dva gola i tako ublažio poraz.

Bivši fudbaler Partizana Uroš Đurđević bio je u startnoj postavi i igrao je do 62. minuta za grčke crveno-bele.
U okviru Grupe C, Čelsi je bio ubedljiv protiv debitanta Karabaga - 6:0.

'Plavci' su poveli već u petom minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Zapakosta povećao prednost.

U nastavku meča Aspilikueta je zatresao mrežu, da bi seriju golova nastavili Bakajoko u 71. i Bačuaj u 76.

Konačan rezultat postavio je Medvedev autogolom u 82. mintutu.

Druga utakmica Grupe C između Rome i Atletiko Madrida u Rimu završena je bez golova i to je bio jedini nerešeni rezultat.

Mančester junajted rutniski je savladao Bazel u meču grupe A - 3:0.

Bolji su bili domaći fudbaleri i poveli su u 35. minutu golom Felainijia,koji je ušao umesto Pola Pogber u 17. minutu.
Francuz je zbog povrede morao da napusti ranije teren.

Početkom drugog poluvremena je sve bilo rešeno, Romelu Lukaku je posle asistencije Blinda doneo domaćima 2:0, da bi Rašford pred kraj postavio konačnih 3:0.

Srpski fudbaler Nemanja Matić igrao je za 'Đavole' od starta utakmice.
U drugom meču su se sastali Benfika i CSKA iz Moskve, a gosti su posle preokreta slavili sa 2:1.

CSKA iz Moskve je posle preokreta pobedio Benfiku u Lisabonu sa 2:1.

Haris Seferović je doveo portugalski klub u vođstvo u 50. minutu, na asistenciju srpskog fudbalera Andrije Živkovića, a pobedu ruskom timu doneli su Vitinjo iz penala u 63. i Timur Žamaletdinov u 71.

U grupi B Pari Sen Žermen je kao gost deklasirao Seltik sa 5:0, uz dva pogotka Edinsona Kavanija i po jednim Nejmara i Kilijana Mbapea, i uz autogol Mikaela Lustiga.

Pobedu u Grupi B zabeležio je i Bajern, koji je u Minhenu sa 3:0 pobedio Anderleht.

Bajern je iskoristio to što je od 11. minuta imao igrača više, posle isključenja Svena Kumsa, a pobedu je ostvario golovima Roberta Levandovskog iz penala, Tijaga Alkantare i Jošue Kimiha.
2' PIREJ – Prvi gol u novoj sezoni Lige šampiona pao je u Pireju, gde ekipa Sportinga vodi protiv Olimpijakosa golom Sejdue Dumbije. Uroš Đurđević, koji je nedavno došao iz Partizana nalazi se u startnoj postavi Olimpijakosa.

5' LONDON – Čelsi vodi protiv debitanta Karabaga preko Pedra, koji posle pása Vilijana sjajno šutirao i doneo veliku radost navijačima na "Bridžu".

6' BARSELONA Juve je mogao do gola. Opasan je bio pokušaj Matije de Šilja, koji je šutirao pored stative.

12 MINHEN – Fudbaler Anderlehta Sven Kums zbog povlačenja dresa zaradio direktni crveni i sudija je pokazao na "belu tačku". Precizan iz penala bio je Robert Levandovski koji donosi prednost 'Bavarcima'.

13' PIREJ –Sporting preko Martinsa duplira prednost u Pireju. Ne piše se dobro Olimpijakosu na domaćem terenu.
17' MANČESTER – Glavobolja za Murinja. Francuski reprezentativac Pol Pogba morao je zbog povrede da napusti teren, a umesto njega ušao je Maruan Felaini.

20' GLAZGOV – Pari Sen Žermen vodi u gostima golom Nejmara! Sveci su poveli akcije posle kontre, usledio je odličan pás Kavanija ka bivšem igraču Barselone, koji je rutinski savldao golmana.

30 LONDON' Čelsi vodi sa 2:0 u Londonu golom Davida Zapakoste. Iakoje delovalo da je bivši igrač Torina postigao evrogol, videlo se da je ipak Zapakosta želeo da centrira sa ivice šesnaesterca i lopta mu je, srećom, prešla preko noge i završila levi ugao protivničkog golmana.

36' MANČESTER Konačno je poveo Junajted, a strelac je bio Maruan Felaini, koji je zamenio povređenog Pogbu.

37' RIM – Roma nikako do gola. Posle nekoliko odličnih priluka, najbolju šansu do sada propustio je Edin Džeko. On je primio loptu posle centaršuta, ali jr njegov udarac završio pored gola.

40' GLAZGOV – Kaznena ekspedicija se nastavlja! Kavani iz penala donosi veliku prednost 'Svecima'.

43' PIREJ – Nastavlja se "teror" Sportinga koji sada vodi 3:0, a strelac je bio Fernandeš.

43' BARSELONA – Iako se Juventus držao i odolevao napadima 'Blaugrane', Lionel Mesi postiže gol za vođstvo, na asistenciju Luisa Suareza.

45' KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
45' Počelo je drugo poluvreme

51' LISABON –Konačno je došlo do promene rezultata i u Lisabonu. Srpski fudbaler Andrija Živković poslao je sjajan pás Harisu Seferoviću koji lako završava akciju za vođstvo 'Orlova'.

53' MANČESTER – Blind je poslao odličan centaršut u kazneni prosto gde se najbolje snašao sjajni Lukaku i glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

55' LONDON – 'Plavci' su dominantni na 'Stamford Bridžu i golom Aspilkuete povećavaju prednost .

56' BARSELONA –Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić se našao na pravom mestu u pravo vreme i duplirao prednost na 'Kamp Nou'.

63' LISABON – CSKA je izjednačio preko Vitinja, koji gol postiže iz penala.

65 MINHEN – 'Bavarci' preko Tijaga Alkantare nastavljaju da rešetaju mrežu Anderlehta.
69' BARSELONA – Drugi gol za Lionela Mesija na ovom meču, koji je posle odlične lopte Inijeste sam i sigurno završio akciju.

71'LONDON 'Poker' na Stamford Bridžu - Bakojoko odlično raguje u šesnaestercu, golman nije mogo ništa.

71'LISABON –Preokret u Lisabonu, Timur Žamaldatinov donosi vođstvo ruskom timu protiv Benfike.

76' LONDON – Samo što je postigao pogodak, Bakajoko je asistirao Batšuaju za ogromnih 5:0!

79' BARSELONA – Mogao je Lusi Suares da se upiše u listu strelaca, ali je gol Argentinca poništen zbog ofsajfda.

82' LONDON – Čelsi ne staje! Ponovo Bačuaj za 6:0 na 'Stamford Bridžu'

83' GLAZGOV – Lustig postiže autogol i PSŽ vodi sa 4:0, a samo dva minuta kasnije Kavani ponovo trese mrežu.

84' MANČESTER – Rašford za 3:0 za Junajted

90' PIREJ – Olimpijakos smanjuje prednost preko Felipea Pedra.

90' MINHEN – Kimihu nije priznat gol zbog ofsajda i ostaje 3:0 na 'Alijanc Areni'.