Silni 'Đavoli': Lukaku se isplatio, sjajni Matić

Fudbaleri Mančester Junajteda odigrali su sjajan meč i na ’Old Trafordu’ savladali Vest Hem sa 4:0 u prvom kolu Premijer lige.

Nedelja, 13.08.2017.

18:49

Ekipa Žozea Murinja pokazala je i opravdala ulogu favorita za osvajanje šampionata, a dolazak Nemanje Matića i Romelu Lukakua pokazala su se kao pun pogodak.

Domaćin je od samog starta preuzeo kontrolu, a prvu šansu za pogodak imali su Mata i Lukaku, ali je Hart bio odličan na golu.

’Đavoli’ su nastavili da napadaju i da ugrožavaju gol ’Čekićara’, koji su se uspešno branili sve do 33. minuta.

Nemanja Matić presekao je loptu koja je došla do Rašforda, koji je uposlio Lukaku za vođstvo od 1:0.

Vest Hem u nastavku nije bio opasan, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena zapretio preko Fernandeša, ali je njegov udarac zaustavio De Hea.

U drugom delu meča, ’Đavoli’ su nastavili sa dominacijom, Lukaku je povisio prednost u 52. minutu, da bi se u listu strelaca upisali još i Antoni Marsijal 87. i Pol Pogba u 90.

Felaini i Pogba su kombinovali na sredini terena, lopta je stigla do Antonija Marsijala koji sigurnim udarcem pogađa gol Harta za 3:0.

Samo par minuta kasnije, u prvom minutu nadoknade, Pogba je sjajnim udarcem postavio konačan rezultat.

U narednom kolu Vest Hem igrao protiv Sautemptona u gostima, Mančester junajted takođe gostuje, ali Svonsiju.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je sjajan meč i bio jedan od dominatnijih na terenu. Tabela:

1. Mančester Junajted 1 1 0 0 4:0 3
2.Hadersfild 1 1 0 0 3:0 3
3.Mančester Siti 1 1 0 0 2:0 3
4.Totenhem 1 1 0 0 2:0 3
5.Arsenal 1 1 0 0 4:3 3
6.Barnli 1 1 0 0 3:2 3
7.Everton 1 1 0 0 1:0 3
8.VBA 1 1 0 0 1:0 3