Siloviti Junajted, Lukaku oduševio Žozea na debiju

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Los Anđeles Galaksi u prijateljskom meču – 5:2 (3:0).

Izvor: SM

Nedelja, 16.07.2017.

12:41

Getty Images

’Crveni Đavoli’ su već u prvom poluvremenu stekli veliku prednost.

Prvi pogodak za engleski tim postigao je Rašford u drugom minutu meča, da bi isti igrač povećao prednost u 20, a šest minuta kasnije Felaini se upisuje u listu strelaca za vođstvo od 3:0.

U drugom poluvremenu viđena je još uzbudljivija igra. Golovima Mhitarjana u 67. i Marsijala u 72. Junajted je stekao veliku prednost od 4:0, ali je Đovani dos Santos svojim pogocima, u 79. i 88. minutu, ublažio poraz Galaksija.

Prijateljski meč odigran je u američkom gradu Karsonu, pred oko 25.667 gledalaca.

U ekipi Žozea Murinja debitovao je Romelu Lukaku, doskorašnji fudbaler Evertona.

Reprezentativac Belgije ušao je u drugom poluvremenu, a iako nije postigao gol, dobio je pozitivne kritike od portugalskog stručnjaka.

„Odmah se videlo da je Lukaku timski igrač, da ne stavlja sebe na prvo mesto. Nije postigao gol, ali je bio mnogo bolji od onih koji su se upisali u listu strelaca“, rekao je ’Posebni’.