Rim: Svitolina šampionka, u finalu bolja od Halep

Jelena Svitolina trijufovala je u finalu Mastersa u Rim, pobedom nad Simonom Halpet u tri seta (4:6, 7:5, 6:1).

Izvor: PT

Nedelja, 21.05.2017.

15:18

EPA/ETTORE FERRARI

Ukrajinka je tako nastavila sa odličnim partijama ovog proleća na šljaci, a to je uspela i da kruniše pobedom nad četvrtom teniserkom planete.

Da će tako i biti nije se činilo na startu duela, pošto je Rumunka ušla nešto bolje u meč i posle 43 minuta sa 6:4 dobila prvi set.

U nastavku ređali su se brejkovi na obe strane, a Svitolina je odlučujući uspela da napravi u 11. gemu drugog seta, kada je povela sa 6:5 i servirala za izjednačenja.

Sigurnom igrom 11. igračica planete dobila je drugi set, a odličnu igru iz njega prenela je i u odlučujući set.

Svitolina je potpuno demoliralau u trećem setu Simonu Halep, koja je imala problema sa povredom, pošto ga je dobila sa 6:1 i tako došla do Masters titule.