Everton zaustavio Lester posle dva preokreta

Fudbaleri Evertona savladali su Lester Siti 4:2, posle dva preokreta na Gudison parku, u 32. kolu Premijer lige.

Nedelja, 09.04.2017.

19:00

Domaćin je poveo već u prvom minutu golom Dejvisa, ali "lisice" preokreću do desetom minuta preko Slimanija i Olbrajdona.

Spektakularno prvo poluvreme zaključili su Romelu Lukaku i Fil Džagjelka za novi preokreti i drugo vođstvo "karamela".

Everton povećava prednost u 12. minutu nastavka drugim golom Lukakua, posle asistencije Džjagjelke, što je na kraju prelomilo meč u Liverpulu.

Everton je pobedio posle dva kola i ostao na tri boda iza Mančester Junajteda, koji je na poslednjem mestu koje vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Lester je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda, pa je ostao na 36 bodova, daleko od Evrope, a na osam od zone ispadanja.

U sledećem kolu Everton dočekuje Barnli, dok Lester gostuje direktnom konkurentu u borbi za opstanak Kristal Palasu.