Kejn ponovo doneo pobedu Totenhemu

Fudbaleri Totenhema savladali su Everton na svom terenu sa 3:2 (1:0) u 27. kolu engleske Premijer lige.

Izvor: mn

Nedelja, 05.03.2017.

16:23

Getty Images

Pobedu svom timu doneo je dvostruki strelac Hari Kejn pogocima u 20. i 56. minutu, dok je gol za “Karamele” postigao Lukaku u 81.

U sudijskoj nadoknadi vremena postignuta su još dva pogotka, prvo je na 3:1 povisio Ali u 92, da bi konačan rezultat postavio Valensija dva minuta kasnije.

Totenhem se ovim trijumfom učvsrtio na drugoj poziciji sa 56 bodova, sedam manje od vodećeg Čelsija, koji ima utakmicu manje i po četiri više od Liverpula i Mančester Sitija. Everton je prekinuo niz od devet utakmica bez poraza i sedmi je na tabeli sa 44 boda.

Kejn je goleadu otvorio u 20. minutu kada je sjajno pogodio sa skoro 30 metara. Prednost je duplirao u 56. minutu posle asistencije Alija koji je oduzteo loptu posle greške igrača Evertona pred svojim kaznenim prostorom. Kejnu je to bio 19. gol u sezoni, a 14. na Vajt Hart Lejnu.

Lukaku je u 81. minutu vratio nadu Evertonu, dobio je loptu od Miralaša koji ga je sjajno pronašao, a belgijski napadač je pored dvojice protivničkih igrača zatresao mrežu. U 92. minutu pobedu domaćina overio je Ali. Vinks je sjajno izveo slobodan udarac, loptu je ubacio u prostor, a Ali se lepo snašao i zaresao mrežu.

Već u sledećem napadu slobodan udaarac sa gotovo pola terena izveo je Barkli, lopta je stigla do protivničkog šesnaesterca, a Valensija je pogodio za konačnih 3:2.

1. Čelsi 26 20 3 3 55:19 63
2. Totenhem 27 16 8 3 53:20 56
3. Liverpul 27 15 7 5 58:34 52
4. Mančester Siti 25 16 4 5 51:29 52
5. Arsenal 26 15 5 6 55:31 50
6. Mančester U 26 13 10 3 39:22 49
7. Everton 27 12 8 7 44:30 44
8. VBA 27 11 7 9 36:34 40