Španska veza gura Čelsi, Everton namirisao Evropu

Fudbaleri Čelsija nastavili su put ka tituli, savladali su Svonsi 3:1 na Stamford Bridžu u 26. kolu Premijer lige.

Subota, 25.02.2017.

17:49

Londonski "plavci" su Velšane slomili zahvaljujući svojim španskim adutima, strelci su bili Sesk Fabregas, Pedro Rodriges i Dijego Kosta, a Sesk i Pedro su asistirali jedan drugom.

Jedini gol za goste postigao je takođe Španac – Fernando Ljorente, koji je izjednačio rezultat u nadoknadi prvog poluvremena, ali "labudovi" nisu imali snage da do kraja odole domaćinu.

Novu pobedu, četvrtu u poslednjih šest kola, ostvario je Everton koji je rutinski nadigrao poslednjeplasirani Sanderlend 2:0, pogocima Gejea krajem prvog i Romelua Lukakua u finišu drugog poluvremena.

VBA je odmah iza "karamela" na tabeli nakon trijumfa protiv Bornmuta sa 2:1, posle preokreta u prvih 25 minuta utakmice u Birmingemu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Kristal Palas koji je minimalnim rezultatom nadigrao Midlzbro i izašao iz zone ispadanja, u kojoj je sada šampion Lester.

Pobednika nije bilo samo u duelu Hala i Barnlija, što je "tigrove" takođe ostvarilo "ispod crte".

Nastupila su dvojica srpskih fudbalera. Nemanja Matić je bio rezerva u Čelsiju, a igrao je poslednjih 15 minuta umesto Pedra. Luka Milivojević je savršeno odradio svoj posao zadnjeg veznog u pobedi Palasa, dok Lazar Marković nije bio u sastavu Hala.

1. Čelsi 26 20 3 3 55:19 63
2. M. Siti 25 16 4 5 51:29 52
3. Toteenhem 25 14 8 3 46:18 50
4. Arsenal 25 15 5 5 54:28 50
5. Liverpul 25 14 7 4 54:30 49
6. M. Junajted 25 13 9 3 38:21 48
7. Everton 26 12 8 6 42:27 44
8. VBA 26 11 7 8 36:32 40