Real siguran, Bejl se vratio golom

Real Madrid nastavio je put ka titulu pobedom protiv Espanjola u 23. kolu Primere – 2:0 (1:0).

Subota, 18.02.2017.

19:11

Getty Images

'Kraljevski' klub stigao je do 16. trijumfa u sezoni, pa sada ima četiri boda više od Barselone, koja igra u nedelju, uz dva meča manje, dok je Espanjol deveti sa 32 boda na svom kontu.

Gosti iz Barselone odolevali su na Santjago Bernabeuu do 33. minutu, kada je Alvaro Morata postigao vodeći pogodak za domaćine.

Isko je posle kratke kombinacije, na desnom roglju šesnaesterca poslao savršen centaršut na drugu stativu, a bivši napadač Juventusa lako glavom zatresao mrežu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi konačan rezultat meča postavio povratnik Garet Bejl u 83. minutu, posle nove asistencije Iska.

Bila je to školska kontra Reala, Toni Kros poslao je loptu do Iska, a ovaj je samo produžio do Velšanina – koji je ušao u kazneni i iz ne baš jednostavne pozicije iskosa pogodio kontra ugao gola Espanjola.

Ekipu Zinedina Zidana sada očekuju dva gostovanja – najpre na 'El Madrigalu' protiv Viljareala, a onda i na Mestalji protiv Valensije.

1. Real Madrid 21 16 4 1 56:18 52
2. Barselona 22 14 6 2 61:18 48
3. Sevilja 22 14 4 4 44:28 46
4. Atletiko Madrid 23 13 6 4 43:19 45
5. Real Sosijedad 22 13 2 7 36:31 41
6. Viljareal 22 9 9 4 29:15 36
7. Eibar 22 10 5 7 36:29 35
8. Atletik Bilbao 22 10 5 7 28:26 35