Fudbaleri Bousije Dortmund i Augburga odigrali su nerešeno na Signal Iduna Parku u meču 16. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: mn

Utorak, 20.12.2016.

22:03

Getty Images

Ajntraht je ubedljivo savladao Majnc sa 3:0, a HSV je bio bolji od Šalkea sa 2:1, dok je Volfsburg u gostima pobedio Borusiju Menhengladbah istim rezultatom.

U sredu se igra poslednjih pet mečeva kola, potom sledi zimska pauza, a takmičenje se nastavlja 20. januara. Sve utakmice počele su minutom ćutanja u čast poginulih u napadu u Berlinu.

Borusija Dortmund nikako da se priključi vrhu tabele, odigravši i drugi meč u nizu nerešenim rezultatom. Ovoga puta ekipa Tomasa Tuhela remizirala je sa Augsburgom 1:1.

Dong Von je doveo gostujuću ekipu u vođstvo u 33. minutu, a konačan rezultat postvio je Dembele u 47.

Ajntraht se popeo na treće mesto na tabeli posle lake pobede nad Majncom u Frankfurtu sa 3:0.

Hrgota je u 18. minutu doneo prednost svom timu. Srpski fudbaler Mijat Gaćiović igrao je do 70. minuta za tim iz Frankfurta, kada ga je zamenio Barkok koji se pet minuta kasnije i upisao u listu strelaca. Pet minuta pre kraja on postiže i drugi gol čime je rešio pitanje pobednika.

Majnc je od 55. minuta bio sa igračem manje na terenu jer je direktan crveni karton dobio Kordoba kada je posle duela namerno nagazio kapitena protivničkog tima Abrahama.

Hamburger je ostvario važnu pobedu u borbi za opstanak, ovoga puta nad Šalkeom 2:1. Tim iz Gelzenkirhena nastavio je sa rezultatskom krizom pošto ni posle četiri meča u nizu nema pobedu.

Srpski fudbaler Filip Kostić asistirao je Mileru kod vodećeg gola u 60. minutu. Domaći tim imao je priliku da duplira prednost u 76. minutu kada je Đuru promašio penal. Ipak šest minuta kasnije grešku saigrača ispravlja Vud i postiže pogodak za 2:0. Konačan rezultat postavio je Avdijaj u 90. minutu

U timu Šalkea zbog povrede nije bilo Matije Nastasića.

I Borusija Menhengladbah beleži promenljive partije, a osmi poraz u sezoni zabeležen je protiv Volfsbruga na Borusija Parku. Već u trećem minutu gosti su poveli preko Kaliđurija, a u 52. minutu Azar poravnava rezultat. Na semaforu je 1:1 pisalo samo pet minuta jer tada konačan rezultat postavlja Gomes.

1. Bajern 15 11 3 1 35:9 36
2. RB Lajpcig 15 11 3 1 31:12 36
3. Frankfurt 16 8 5 3 22:12 29
4. Dortmund 16 7 6 3 35:19 27
5. Hofenhajm 15 6 9 0 27:16 27
6. Herta 15 8 3 4 22:16 27
7. Keln 15 6 6 3 20:14 24
8. Leverkuzen 15 6 2 7 22:23 20