Barselona na pobedu od F4 i CSKA

Košarkaši Barselone okrenuli su seriju protiv Lokomotive u četvrtfinalu Evrolige i poveli su sa 2-1 u pobedama.

Utorak, 19.04.2016.

22:29

Getty images

Ekipa Ćavija Paskvala u trećem meču na svom parketu pobedila je rezultatom 82:70.

Katalonci su prethodno veliki posao napravili brejkom u drugoj utakmici i imaće dve meč lopte za plasman na završni turnir gde će igrati protiv moskovskog CSKA.

U trećoj utakmici ove serije blistao je Aleks Abrines koji je do poluvremena ubacio 18 poena, a na kraju je završio sa 25 poena i 4 skoka.

Gosti iz Rusije dobili su prvu deonicu sa 23:19, ali to je bilo sve od njih. Do poluvremena je bilo +6 za domaćina, a u nastavku nije bilo dileme i Barsa će za dva dana imati priliku da overi plasman na F4.

Satoranski je imao 13 poena i 4 asistencije, a Doelman je dodao 12 poena i 7 skokova. U ekipi Laboral Kuče Rendolf je uabcio 16, Dilejni 15, a Singlton 13 poena.