Plej-aut: Jagodina na dnu, Spartak "isplivao"

Spartak i Novi Pazar ostvarili su važne pobede na startu plej-aut faze Superlige Srbije.

Subota, 16.04.2016.

18:17

Subotičani su iznenadili Javor 2:0 u Ivanjici čime su pobegli iz zone ispadanja.

Novi Pazar je sa 3:2 ostavio Jagodinu na dnu, te se izjednačio sa liderom plej-aut grupe Metalcem.

Tim iz Gornjeg Milanovca remizirao je 1:1 sa OFK Beogradom, koji je na dva boda od deobe poslednjeg mesta.

Kolo će u nedelju zaključiti duel Mladosti i Rada. Spartak je u Ivanjici slavio pogodima Mudrinskog u prvom i Ivanovića u drugom poluvremenu, nakon čega je strelac drugog gola dobio crveni karton.

Novi Pazar je poveo protiv Jagodine preko Bruna deset minuta pre kraja prvog poluvremena, da bi gosti preokrenuli do 57. preko Kjeremeha i Lečića.

Međutim, samo četiri minuta kasnije Ubiparip pogađa za 2:2, da bi 11 minuta pre kraja Vasilić doneo veliku pobedu domaćinu.

"Romantičari" su važan bod u Gornjem Milanovcu osvojili pogotkom Andrića u 77. minutu, izjednačivši vođstvo domaćina golom Merdovića iz 61. minuta.