SL: Čačani preko Jagodine do drugog mesta

Čačanski Borac pobedio je Jagodinu 3:0 (2:0) u 23. kolu Superlige Srbije i tako preuzeli drugo mesto na tabeli.

Subota, 20.02.2016.

16:11

StarSport

Borac je poveo golom Vuka Sotirovića u sedmom minutu, posle prodora i centaršuta sa desne strane Lazara Jovanovića.

Vođstvo je duplirao Srđan Vujaklija u 28. minutu ponovo posle dobrog dodavanja Jovanovića, a konačan rezultat postavio je Darko Zorić u 83. minutu, posle treće asistencije Jovanovića na utakmici.

Ekipa iz Čačka je tako prekinula niz od dva poraza, ostvarila 12. pobedu u prvenstvu i preuzela drugo mesto od Čukaričkog. Borac sada ima 40 bodova, a Čukarički, koji je juče odigrao 1:1 sa Metalcem, ima 38 bodova.

Jagodina je pretrpela 10. poraz i nalazi se na pretposlednjem 15. mestu sa 19 bodova.

Fudbaleri Rada pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 1:0 i prekinuli niz od 12 utakmica bez pobede.

Jedini gol postigao je Radoš Protić u 41. minutu kada je glavom poslao loptu u mrežu, posle asistencije Aleksandra Lutovca.

Posle četvrte prvenstvene pobede Rad je 13. na tabeli i nalazi se u grupi ekipa koje su osvojile po 19 bodova, a Novi Pazar, koji u poslednje tri utakmice nema pobedu, zauzima 12. mesto na tabeli sa 24 boda.