SL: Zvezda u finišu do 20. u nizu

Crvena zvezda nastavila je strahovitu seriju pobeda pošto je na otvaranju prolećnog dela sezone bila bolja od lučanske Mladosti – 2:1 (0:0).

Subota, 20.02.2016.

13:50

StarSport

Crveno-beli su tako stigli do 20. uzastopne pobede, 21. ukupno, pa sada imaju 65 bodova, 25 više u odnosu na čačanski Borac, dok su gosti ostali sedmi sa 31.

Lider nacionalnog šampiona diktirao je tempo i napadao u talasima od samog starta meča, ali nije uspeo u prvih 45 minuta da stigne do prednosti, protiv dobro organizovane odbrane Lučanaca

Ništa se nije promenilo i u nastavku, gosti su u međuvremenu propustili sjajnu šansu da oni prvi stignu do gola, da bi kazna stigla u 74. minutu – kada je novajlija Demijen le Talek odlično skočio i glavom pogodio dalji donji ugao gola Nemanje Krznarića.

Međutim, Mladost je stigla do izjednačenja sveta šest minuta kasnije, kada je Stevan Luković snažnim i preciznim udarcem sa distance pogodio tik uz stativu gola Damira Kahrimana.
crvenazvezdafk.com
To nije previše uticalo na domaći tim, usledio je još veći pritisak ekipe Miodraga Grofa Božovića i pobedonosni pogodak Uga Viere.

Portugalac, najbolji strelac nacionalnog šampionata, postigao svoj 15. gol u ligi, posle karakterističnog prodora i centaršuta Luisa Ibanjesa u peterac.

Na otvaranju drugog dela sezone, Čukarički i Metalac iz Gornjeg Milanovca remizirali su na Banovom Brdu, dok su u istom terminu trijumfe zabeležili čačanski Borac i Rad.

U narednom kolu Crvenu zvezdu očekuje 150. večiti derbi u Humskoj sa Partizanom, dok Mladost čeka niški Radnički.
StarSport
Superliga Srbije – 23. kolo:

Borac Čačak – Jagodina 3:0 (2:0)
Crvena zvezda – Mladost Lučani 2:1 (0:0)

StarSport
Pred sam početak meča na stadionu Rajko Mitić održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulog velikana domaćeg fudbala Slobodana Santrača.

Gosti su bolje otvorili meč na našem najvećem stadionu, a već u uvodnih 180 sekundi stvorili su dve opasne situacije. Najpre je hitri Vajan pobegao Lukoviću, ali ga je ovaj nekako sprečio da uputi udarac za gol. Dosta opasnije bilo je već u sledećem napadu, ali je Damir Kahriman lepo zatvorio bliži ugao i zaustavio šut iz peterca.

Međutim, ubrzo je Zvezda preuzela kontrolu, da bi prvu šansu kreirao Aleksandar Katai posle kontre. Ugo Vieira je tada zaustavljen, ali je Portugalac u desetom minutu propustio veliku šansu da svoj tim dovede u vođstvo. Dobro se snašao posle duge lopte i bio brži od golmana i dvojice defanzivaca, ali je lopta završila zamalo pored stative.
StarSport
Nastavila je domaća ekipa sa pritiscima i napadima, ali nije uspevala da direktno ugrozi gol Krznarića. Vieira, najbolji strelac domaćeg šampionata, pokazao je u 22. minutu da za njega ne postoji 'izgubljena lopta', pošto je uspeo da izađe kao pobednik u duelu sa četiiri rivala i nastavi svoj put ka golu, ali je na kraju golman gostiju bio brži.

Pritisak domaćeg tima nije jenjavao do poluvremena, napadala je ekipa Miodraga 'Grofa' Božovića sa svih strana, najviše po bokovima, ali su Lučanci uvek nekako u poslednji čas pronalazili rešenje da sačuvaju svoju mrežu. Na drugoj strani, novajlija Edson imao je nekoliko veoma dobrih intervencija, a posebno se istakao čistim startom kojim je sprečio stopostotnu šansu za rivala.

Najbolju šansu u prvih 45 minuta imao je ponovo Vieira, kada je posle lopte na drugu stativu uhvatio snažan volej, ali je Krznarić divnom paradom prebacio loptu preko prečke.
StarSport
Navijači Crvene zvezde upalili su veliki broj 'dimova' na startu drugog poluvremena, duž sve tri otvorene tribine, pa je arbitar Robert Kiš Čepegi bio prinuđen da prekine susret, ali je igra ubrzo nastavljena.

Nastavio je lider šampionata sa napadima i pritiskom, a prvu ozbiljniju situaciju upropastio je Luis Ibanjes lošim centaršutom, posle faula koji je sam iznudio u 55. minutu. U istom napadu, Marko Grujić pokušao je šutem sa ivice šesnesterca, ali je Krznarić ponovo bio dobro postavljen i uspeo da interveniše.

Ipak, malo je nedostajalo da gosti kazne činjenicu da zadnja linija Zvezde stoji gotovo na njihovoj polovini. Kamerunac Vajan uspeo je, posle kontre, da se izbori za prostor za udarac, da bi se njegov šut posle odbitka završio pravo ispred nogu Saše Jovanovića, na desetak metara iskosa. Kahriman je izašao, a Jovanović pucao pravo u njega.
StarSport
Ta šansa kao da je dala podstrek Lučancima, koji su u narednih nekoliko minuta imali još dve solidne situacije, ali nije dugo prošlo pre nego što su crveno-beli nastavili da napadaju u talasima. Trener domaćih pokušao je nešto da promeni u 64. minutu, zamenivši Slavoljuba Srnića Srđanom Plavšićem.

Ogroman pritisak domaćina urodio je plodom u 74. minutu, a prvenac na debiju postigao je Demijan le Talek. Bivši vezista Mordovije sjajno je skočio u 'visini' penala, posle nekoliko vezanih centaršuteva, i glavom pogodio dalji donji ugao – 1:0.

Posle primljenog pogotka, trener gostijsu Nenad Milovanović reagovao je izmenom, pa je umesto Vajana na teren ušao Predrag Luka, a samo pet minuta kasnije njegov tim je izjednačio. Akcija Mladosti tekla je po levom boku, da bi lopta na kraju stigla do Stevana Lukovića na nešto više od 25 metara od gola, a ovaj izuzetno preciznim udarcem pogodio sam ćošak gola Kahrimana – 1:1.
StarSport
Usledio je još veći pritisak Zvezde, nego onaj tokom većeg dela susreta, a ceo stadion ponovo se radovao već u 84. minutu. Luis Ibanjes je karakteristično prošao po levom boku, ušao u kazneni i poslao savršen centaršut u peterac – odakle Ugo Vieira postiže svoj 15. gol u šampionatu Srbije za novo vođsto – 2:1.

U međuvremenu, u igru je kod domaćina ušao, još jedan debitant, David Babunski, umesto Aleksandra Kataija, a trener Božović morao je još jednom da reaguje, ovoga puta prinudno, pošto je Marko Petković morao da izađe zbog povrede. U igru je ušao Savo Pavićević.

Kiš Češegi je produžio meč za nešto više od tri minuta, ali igrači Mladosti nisu uspeli ozbiljnije da zaprete golu domaćina koji je na kraju upisao i 20. uzastopnu pobedu.