Empoliju zanimljiv duel u Bolonji, slavlje uz pivo

Fudbaleri Empolija pobedili su Bolonju sa 3:2 na gostovanju u prvoj utakmici 17. kola Serije A.

Izvor: JT

Subota, 19.12.2015.

22:52

Getty Images

Junak trijumfa gostiju bio je Masimo Makarone koji je bio dvostruki strelac u Bolonji, a golove je proslavio ispijajući pivo.

Zanimljivo je da je svih pet golova postignuto za manje od 25 minuta.

Empoli je poveo preko Manuela Pučijarelija u 25. minutu, da bi domaći tim izjednačio Franka Bijence u 36, a Makarone je svojim prvim golom šest minuta kasnije vratio prednost gostima.

Međutim, već u 45. minutu, Matija Destro je ponovo poravnao rezultat, da bi Makarone doneo novi preokret u trećem minutu drugog poluvremena i tada praktično rešio utakmicu, pošto su mreže od tada mirovale.

Empoli je zahvaljujući toj pobedi skočio na šesto mesto tabele sa 27 bodova, devet manje od vodećeg Intera, koji ima utakmicu manje. Bolonja je ostala na 13. mestu sa 19 bodova.