Di Marija i Ibrahimović protutnjali kroz Kaen

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Kaen na gostovanju sa 3:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 19. kola Lige 1.

Izvor: JT

Subota, 19.12.2015.

20:19

Getty Images

’Sveci’ su došli to 16. pobede ove sezone u francuskom prvenstvu i odvojili se na 19 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca – Monako, koji je igrao bez golova sa Trojom.

S druge strane, Kaen je na četvrtom mestu, sa 21 bodom manje od šampiona Francuske.

Dvostruki strelac u trijumfu Parižana bio je Anhel di Marija, a u strelce se upisao i Zlatan Ibrahimović.

Argentinac je doveo ’Svece’ u vođstvo u 16. minutu golom sa oko 15 metara, da bi prednost 20 minuta kasnije udvostručio Ibrahimović poluvolej udarcem sa 18 metara. Prethodno mu je Remi Verkutr odbranio sjajnu šansu, kada je pošto je pogodio prečku pokušao da ga savlada ’makazicama’. Konačan rezultat postavio je Di Marija u 50. minutu, a Kaen je imao najbolju šansu preko Endija Delora, ali je Kevin Trap odlično reagovao.

Monako je na gostovanju fenjerašu Troji igrao 0:0, iako je domaći tim ostao sa desetoricom igrama od trećeg minuta, posle isključenje Mamadua Daba. Samo minut kasnije, Lasina Traore je promašio penal i to je bila najbolja šansa ’Kneževa’ u tom duelu.

Bez golova su igrali i Lorijen i Nant, a na preostale tri utakmice viđeno je ukupno šest golova. Ren je sa 2:0 pobedio Gengan, Bastija je istim rezultatom slavila protiv Remsa, dok su Tuluz i Lil igrali 1:1.

Bastija je zahvaljujući trijumfu nad Remsom izašla iz opasne zone, a do pobede je došla zahvaljujući golovima Flojda Ajitea i Žilijena Romena u 21, odnosno 79. minutu.

Istim rezultatom, Ren je slavio protiv Gengana, a strelci za goste koji su se učvrstili na sredini tabele bili su Usman Dembele u 63. i Đovani Sio u 77. minutu.

Tuluz i Lil su pobedili bodove, a gosti su do izjednačenja došli tek u 87. minutu preko Sofijana Bufala. Domaći tim je ostao sa igračem manje u 68. minutu, pošto je Tongo Dumbija za pet minuta zaradio dva žuta kartona, ali to Lilu nije pomoglo da napravi potpuni preokret. Tuluz je vodio od 11. minuta golom Visama Ben Jedera.

Srpski fudbaleri Aleksandar Pešić i Uroš Spajić ostali su na klupi Tuluza.