Miler nosi Bajern, gol Kostića, poraz Dortmunda

Fudbaleri Bajerna pobedili su Hanover na gostovanju sa 1:0 i ostvarili 15. trijumf u Bundesligi ove sezone u okviru 17. kola.

Izvor: JT

Subota, 19.12.2015.

17:31

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Pored minimalca Bavaraca, subotnje duele obeležio je poraz drugoplasirane Borusije Dortmund u Kelnu.

Istim rezultatom, Ajtraht je u Frankfurtu pobedio Verder, dok su sa po 1:0 slavili Ausburg protiv Hamburga, a Bajer protiv Ingolštata.

U poslednjoj utakmici dana, Štutgart je lako izašao na kraj sa Volfsburgom i slavio sa 3:1, a strelac drugog gola za pobednički tim bio je Filip Kostić.

Šampion Nemačke je dominirao u Hanoveru, ali je do trijumfa došao golom Tomasa Milera iz penala u 40. minutu. Sudija je na belu tačku pokazao posle igranja rukom Kristijana Šulca, a minhenski klub je posle poraza Borusije iz Dortmunda povećao svoju prednost na čelu tabele na osam bodova.

Tim iz Dortmunda je poražen od Kelna posle preokreta domaćeg tima u poslednjih desetak minuta susreta. Borusija je vodila od 18. minuta golom Sokratisa Papastatopulosa, da bi prvo Zimon Coler izjednačio u 82. minutu, a Antoni Modest doneo Kelnu šestu pobedu i sva tri boda. Srpski fudbaler Miloš Jojić je ostao na klupi pobedničkog tima, a Keln je posle tog trijumfa napredovao do devetog mesta.
Getty Images
Bajer se mnogo mučio na gostovanju Ingolštatu, ali je na kraju izvukao trijumf zahvaljujući Havijeru Ćićaritu Ernandesu, koji je postigao jedini gol na utakmici u 73. minutu. Meksikancu je to 11. gol u Bundesligi, a ukupno 19. ove sezone.

Bajer je ostao na četvrtom mestu na tabeli sa 27 bodova, 19 manje od Bajerna, dok je Ingolštat na 11. poziciji sa 20.

Minimalnim rezultatom slavio je i Augsburg, na gostovanju Hamburgu, golom Jana Moraveka u 76. minutu. Gostujući tim je tako uspeo da pobegne od opasne zone, pa sada drži 12. mesto sa 19 bodova, dok je Hamburg dve ppzicije ispred sa tri boda više.

Uz Keln, jedino je Ajntraht slavio na svom terenu i to u derbiju začelja, protiv Verdera. Gosti su poveli preko Klaudija Pizara u 29. minutu, da bi Aleksander Majer izjednačio na asistenciju Aleksandra Ignjovskog, a prvu pobedu timu iz Frankfurta još od 27. oktobra doneo je Štefan Ajgner pogotkom u 48. minutu.

Ignjovski je odigrao celu utakmicu u dresu Ajntrahta i zaradio je javnu opomenu u 79. minutu. Za pobednički tim je od 36. minuta igrao još jedan srpski fudbaler – Mijat Gaćinović.

U Štutgartu, domaći tim je uspeo da se vrati posle vođstva Volfsburga i dođe do preokreta za manje od 20 minuta i ujedno pobegne sa samog začelja, a usput šokira favorita.

Tim iz grada Folksvagena je poveo preko Maksimilijana Arnolda u 14. minutu, a Štutgart je izjednačio golom Danijela Didavija samo osam minuta kasnije. Za potpuni proekret domaće ekipe bio je zaslužan Kostić, koji je postigao gol u 31. minutu, a tačku na trijumf svojim drugim golom u 47. minutu je stavio Didavi. Kostić je ostao u igri do nadoknade vremena, kada ga je zamenio Aleksandru Maksim.