Čelsi konačno, Lester lider, poraz Arsenala

Fudbaleri Čelsija pobedili su Norič 1:0, dok je Arsenal poražen od ekipe VBA sa 2:1 u 13. kolu Premijer lige.

Izvor: MN

Subota, 21.11.2015.

17:52

Beta/AP Photo

Everton je ostvario ubedljivu pobedu nad Aston Vilom 4:0, trijumfe su ostvarili još Lester i Stouk, a nerešeno je bilo na susretu Svonsija i Bornmuta 2:2.

Čelsi je konačno pobedio posle tri uzastopna poraza.Sva tri boda svojoj ekipi doneo je Dijego Kosta u 64. minutu.

Fabregas je brzo izveo slobodan udarac na sredini terena, lopta je stigla do Koste koji se lako oslobodio proitvničkog igrača i zatresao mrežu. Španski napadač prekinuo je posto od šest mečeva bez postignutog pogotka.

Zuma je posle slobodnog udarca Vilijana pogodio prečku. Nekoliko minuta kasnije na ivici šesnaesterca napravljen je prekšaj nad za Čelsi, ponovo ga je izveo Vilijan, lopta je stigla u peterac, ali su je defanzivci Noriča izbacili iz opasne zone. I Matić je u 86. minutu imao priliku da stavi tačku na meču, posle lepog prodora šutirao je u bližu stativu, pa je golman Noriča odbranio.

Čelsi sada ima 14 bodova i na 15. je mestu na tabeli, dok Norič ima dva boda manje.

Srpski fudbaleri Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su svih 90 minuta za ekipu Žozea Murinja.

Arsenal je poveo preko Žirua u 28. minutu, a seriju asistencija nastavio je Ezil. Opak, sedam minuta kasnije domaći poravnavaju rezultat, da bi prednost protivniku autogolom doneo Arteta u 40. minutu, što je bio i konačan rezultat. Do kraja meča Arsenal je imao priliku da izjednači, ali je Kasorla promašio penal.

Ekipa Arsena Vengera prekinula je niz od šest mečeva bez poraza. Poslednji put tobdžije su izgubile 19. septembra od Čelsija.
Ubedljiv trijumf ostvario je Everton na svom terenu protiv Aston Vile sa 4:0. Golove za pobedu „karamela“ postigli su Barkli i Lukaku.

Lester je slavio na gostovanju Njukaslu 2:0 i popeo se makar na nekoliko sati na čelo tabele. Jedan od najboljih ui pobedničkom timu ponovo je bio Vardi, strelac prvog gola u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Uloa u 62. minutu, a konačan rezultat postavio je Okazaki u 83.

Vardi je na ovom meču izjednačio je rekord Ruda Van Nistelroja sa 10 uzastopnih utakmica u Premijer ligi na kojima se upisao u strelce. Seriju je započeo 29. avgusta protiv Bornmuta.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović bio je u startnoj postavi Njukasla.

Stouk je sa 1:0 pogotkom Bojana Krkića u gostima savladao Sautempton, u čijem timu je celu utakmicu bio Dušan Tadić.

Svonsi je na svom terenu igrao 2:2 sa Bornmutom. Gosti su vodili sa 2:0 golovoima Džošue Kinga i Dena Goslinga, a bod domaćinu doneli su Andre Aju i Džondžo Šelvi.