Miomir Kecmanović prošao je u drugo kolo, dok su Laslo Đere i Nina Stojanović eliminisani sa US opena.

3:6, 6:4, 7:6 (2), 6:4

O'Konel 3
Đere 1
Đere ispao sa USO!
Đere se ne snalazi dobro u prelomnim trenucima meča, gubi opet servis, a Australijanac koristi trenutak i drugu meč loptu pretvara u pobedu 3:6, 6:4, 7:6, 6:4!
6:3, 4:6, 6:7, 4:3 – Đere se izvukao
Malo je nedostajalo da Đere opet izgubi servis, ali spasava dve brejk lopte u sedmom gemu.
6:3, 4:6, 6:7, 2:2 – Srbin uzvratio
Nakon što je osvojio prvi servis-gem u setu, Đere podiže nivo igre i posle maratonskog gema koristi treću brejk loptu da vrati servis.
6:3, 4:6, 6:7, 0:12– Đere izgubio servis
Bitan trenutak meča, posle maratonskog gema Đere gubi servis na startu četvrtog seta. O'Konel ga odmah kapitalizuje u 2:0.

2:7 set za O'Konela
2' Izjednačenje
Nova dobra odbrana Denvera, a iz tranzicije Porter pogađa trojku za izjednačenje – 5:5
6:3, 4:6, 4:5 – Srbin ispustio vođstvo!
Nije Đere odoleo pritisku O'Konela, poklekao je u osmom gemu i dozvolio Australijancu da vrati brejk, a potom i preokrene, pa sada Srbin servira za opstanak u setu.
6:3, 4:6, 2:1 – brejk Đerea!
Đere spasava brejk loptu u uvodnom gemu trećeg seta, a onda napada servis rivala i koristi drugu šansu u trećem gemu za vođstvo.
Kecmanović u II kolu!
Miomir Kecmanović se kockao, ali je izborio plasman u drugo kolo US opena.

Srbin je pobedio Italijana Đanluku Magera u pet setova sa 6:4, 6:4, 6:7 (6), 3:6, 6:2.
6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 5:2 – gem od pobede!
Mager spasava tri brejk lopte na 1:4, ali Kecmanović ne greši na servisu, pa stiže na gem od pobede!
6:4, 4:6 – Đere nije uspeo
Bio je Đere na korak od izjednačenja u drugom setu, ali je posustao. Pravi nekoliko grešaka što Australijanac koristi i brejkom stiže do 1-1.
6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 4:1 – brejk Kecmanovića!
Vraća se Kecmanović u sjajnom trenutku, uspeva da napravi brejk koji odmah kapitalizuje za 4:1 u četvrtom setu!
6:3, 4:5 – Đere se vratio!
O'Konel podleže pritisku na servisu za set, to Đere koristi i pretvara četvrtu brejk loptu u ribrejk.
6:3, 2:5 – Đere bez odgovora
Đere ne uspeva da ugrozi servis O'Konela, koji stiže na gem od izjednačenja u setovima.
6:4, 6:4, 6:7, 3:6 – Kecmanović ispustio 2-0!
Propustio je srpski teniser tri šanse da vrati brejk u petom gemu, nastavio je da se bori, ali je Italijan izjednačio na 2-2.
6:3, 1:3 – i Đere u zaostatku
Đere ne uspeva da nastavim u istom ritmu, gubi servis u četvrtom gemu drugog seta.
6:4, 6:4, 6:7, 1:3 – Kecmanović u kontraritmu
Bio je na nekoliko poena od pobede, a sada je Miomir Kecmanović pred gubitkom vođstva od 2-0.

Osvojen set je dao krila Mageru koji odmah na startu četvrtog seta pravi brejk i odmah ga potvrđuje za 3:0.
6:3 – Đere poveo!
Odoleo je pritisku u završnici seta Đere, spasao tri brejk lopte na 4:3, a potom iskoristio prvu set loptu za 1-0.
6:4, 6:5, 6:7 – Kecmanović posustao u taj-brejku
Kecmanović i Mager propušta priliku da reši meč, gubi treći set u taj-brejku.

4:2 – Đere čuva prednost
Vrlo siguran servis obojice igrača nakon uvodnog brejka Đerea, koji tako čuva prednost protiv O'Konela.
Kraj za jedinu Srpkinju u Njujorku!
Nina Stojanović je završila svoj nastup na US Openu, poražena je u prvom kolu od Ruskinje Ane Kalinskaje sa 6:4, 6:3.
4:6, 3:5 – Nina se ne predaje
Nakon što je potvrdila brejk. Kalinskaja stiže do nove prilike na servis Stojanovićeve, ali Srpkinja spasava meč loptu i produžava duel.
1:0 – Đere krenuo brejkom!
Svoj meč počeo je i Laslo Đere koji odmah pravi brejk protiv Kristofera O'Konela!
6:3, 6:4, 3:3 – čeka se greška rivala
Potpuni egal u trećem setu između Kecmanovića i Magera, igrači skoro da se ne trude da ugroze servis rivala, čekaju kiks protivnika koji bi pretvorili u prednost, verovatno odlučujuću.
4:6, 2:4 – šteta!
Nažalost, Nina ne koristi momentum, verovatno iscrpljena opet prepušta servis rivalki koja vraća prednost i stiže na dva koraka od pobede.
4:6, 2:3 – ribrejk!
Nina uzvraća udarac u gemu koji je mogao da prelomi meč. Napada Kalinskaju, te posle maratonske borbe koristi treću brejk šansu i vraća servis.
4:6, 1:3 – Nina u problemu
U teškoj situaciji je Stojanovićeva u drugom setu. Nakon što je lako osvojila svoj prvi servis-gem, pala joj je koncentracija u narednom što rivalka koristi i stiže do brejka prednosti.
6:4, 6:4 – Srbin na korak od pobede!
Fantatičan "kontranapad" Kecmanovića, nakon što je spasao dva servis-gema, napada rivala i koristi drugu brejk loptu u desetom gemu za osvajanje drugog seta protiv Magera!
6:4, 5:4 – Srbin se opet spasao
Velika borba u drugom setu, Kecmanović spasava još jednu brejk loptu pa prebacuje pritisak na Magera koji servira za opstanak u setu.
4:6 – Nina izgubila set
Srpska teniserka lako osvaja naredni servis gem, ali popustaje u ključnom trenutku u desetom gemu, njenu grešku koristi rivalka i osvaja set.
6:4, 2:2 – Kecmanović se provukao
Kecmanović je mogao da bude u velikom problemu nakon trećeg gema, ali uspeva da spasi brejk loptu. Potom ne uspeva da ugrozi servis rivala.
4:4 – Nina propustila dobru šansu
Imala je Stojanovićeva dve brejk prilike da prelomi set, ali ih propušta. Ipak nije posustala, osvaja svoj servis-gem bez izgubljenog poena.
6:4, 1:1 – Ekspresan odgovor Magera
Italijanski teniser je bez izgubljenog poena uspeo da se na neki način revanšira Kecmanoviću, prekine njegov niz osvojenih gemova i stigne do izjednačenja na startu drugog seta. Odličan meč
6:4, 1:0 – Dobar start drugog seta
Miomir je osvojio i treći uzastopni gem na meču
3:3 – Nina ponovo izjednačila
U prošlom gemu je srpska teniserka umalo napravila brejk. Bila je jako blizu da povede sa 3:2 u prvom setu, ali Kalinskaja to nije dopustila. Sada je na svom servisu sa samo jednim izgubljenim poenom uspela da prisvoji novi gem i dođe do izjednačenja
6:4 – Bravo Miomire!
Miomir Kecmanović je osvojio prvi set i za to mu je bio potreban brejk u poslednjem gemu, što je mladi srpski teniser i učinio. Sada ima prednost od jednog seta i mirnije može da nastavi susret.
2:2 – Savršen gem Nine Stojanović
Bez izgubljenog poena za Ninu! Bravo!
5:4 – Kecmanović na korak od prvog seta
Miomir je bio staložen i opet uspeo da spasi dve brejk lopte i da povede sa 5:4. Ukoliko dođe do brejka na servis Italijana, povešće u prvom setu
Izjednačenje
Na oba meča smo videli izjendačenje. Kecmanović nije mogao do brejka protiv Magera, 4.4, ali je zato Nina Stojanović odbranila svoj servis gem i sada je 1:1.
0:1 – Nina umalo do brejka
Bila je Nina Stojanović "na korak" od brejka u prvom gemu, ali je Ruskinja iskoristila prednost servisa i povela na početku meča
4:3 – Kecmanović spasio dve brejk lopte
Miomir se muči sa Magerom u ovom meču. Sada je morao u dva navarata da spasava gem, možda i set, ali je uspeo da obe brejk lopte oduzme italijanskom predstavniku i da povede sa 4:3
I Nina Stojanović igra, Kalinskaja prva servira
3:2 – Kecmanović "iščupao" gem
Bilo je dosta muke za srpskog tenisera u ovom delu meča. Italijan je čak uspeo da "izbori" djus, ali je Kecmanović iskoristio prednost na servisu i uspeo da spreči brejk i da povede sa 3:2.
2:1 – Savršen gem
Kecmanović osvaja ovaj gem bez izgubljenog poena, odličan početak Miomira
1:0 – Dobar početak
Miomir Kecmanović je odlično servirao i bez problema uspeo da osvoji prvi gem, ali je Italijan brzo sve vratio na svom servisu i došao do izjednačenja