Serena Vilijams na impresivan način se plasirala u osminu finala US Opena.

6:1, 6:2
  Serena   Venus
  2 : 0
Nemilosrdna!
Serena je potpuno isključila emocije i demonstrirala moć. Sa 6:1, 6:2 šesti put u nizu je savladala sestru Venus na GS turnirima.
Još jedan korak
Serena sa dva asa režira peti gem i stiže na poen od najubedljivije pobede nad sestrom na Grend slemovima.
Nemoć
Venus ne može da parira mlađoj sestri, Serena pravi novi brejk bez izgubljenog poena i stiže na dva koraka od pobede.

Venus se ne predaje
Imala je Serena priliku da stavi tačku na meč, ali Venus spasava dve brejk lopte i osvaja prvi gem u II setu.
Propustila jedinu šansu?
Imala je Venus priliku da se odmah vrati u egal, stiže do prve brejk lopte na meču, ali Serena odoleva pritisku i potvrđuje brejk (2:0).
Jača i od povrede

Jezdi ka pobedi
Impresivan start drugog seta za Serenu, odmah pravi brejk i najavljuje ekspresnu pobedu nad sestrom.
Ponos Njujorka
5:1
Venus ne može da parira sestri, Serena sjajnim riternom stiže do novih brejk šansi, koristi drugi i praktično reševa prvi set.
Brejk!
Ono što je najavila u prvom servis-gemu sestre Venus, Serena je uspela u drugom, agresivnom igrom stiže do nove brejk šanse koju ovaj put koristi.
Fešta na "Flašing Medouzu"
Problem sa zglobom za Serenu
Serena je u trećem gemu imala jedno nezgodno "kočenje" prilikom koga je iskrenula skočni zglob desne noge, pa je tražila medicinsku pomoć. Nakon bandažiranja nastavila je meč.
Serena propušta brejk prilike
Venus uspeva da izjednači, ali tek nakon što je spasila dve brejk lopte, nakon čega Serena osvaja novi gem (2:1).
Prvi gem Sereni
Siguran servis-gem Serene, samo jedan poen je prepustila sestri.
Godine prolaze, klasa ostaje...
Ko čeka pobednicu?
Bolja iz duela sestara Vilijams će u osmini finala igrati protiv 44. teniserke sveta, Estonke Kaje Kanepi.
Venus slavila ove godine
Sestre Vilijams su se već sastajale ove godine, a Venus je slavila u dva seta na Indijan Velsu 6:3, 6:4. Tako je prekinula Serenin niz od tri pobede u porodičnom "klasiku".