Hjuit završio već u prvom kolu

Australijanac Lejton Hjuit, šampion iz 2001. godine, eliminisan je u prvoj rundi takmičenja.

Utorak, 31.08.2010.

08:20

Njega je posle pet setova savladao Francuz Pol-Anri Matje rezultatom 6:3, 6:4, 5:7, 4:6, 6:1. Matje je stigao do 72 'vinera' i 65 neiznuđenih grešaka ali je meč u kojem je vodio sa 2:0 uspeo da dobije posle pet setova igre.

Kada se učinilo da se Australijanac vratio u meč i da je u petom setu favorit Francuz je 'vezao' tri gema, dva na servis protivnika, za 3:0 i, kasnije, ubedljivo dobijen set.

Bio je ovo prvi poraz Hjuita u prvom kolu u Njujorku od 2000. godine kada je debiotavo na terenima Flešing Medousa.