Ponedeljak, 30.08.2010.

15:55

Ubedljiva pobeda Srbije nad Jordanom

Košarkaši Srbije savladali su Jordan rezultatom 112:69 (33:20, 24:17, 26:11, 29:19) u trećem kolu grupe A SP koje se održava u Turskoj.

Izvor: MT

Autor: MT

Srbiju su do trijumfa predvodili Savanović i Kešelj sa po 21 poenom. Odlične partije prikazali su Perović sa 20 poena, dok je povratnik Teodosić imao po sedam poena i asistencija.

Najbolji u ekipi Jordana bio je Dagles sa 19 poena. Srbiju u utorak očekuje dan pauze, a u sredu od 15:30 ’orlovi’ igraju meč sa Australijom.

Srbija je meč počela petorkom Teodosić, Tepić, Bjelica, Savanović i Perović.

Meč je otvorio Savanović trojkom, a povratak Teodosića u ekipu se odmah osetio, pošto je sjajni plejmejker dva puta asistirao Peroviću za prednost Srbije od 7:4. Teodosić je ubrzo zatim zabeležio i pogodak iza linije za tri poena, posle čega je usledila serija u kojoj se Srbija rezultatski odlepila. U tim momentima najzapaženiji je bio Bjelica koji je trojkom povisio na 13 poena prednosti za ’orlove’ – 22:9. Do kraja četvrtine Srbija je održavala prednost, pa je prvih deset minuta završeno rezultatom 33:20.

Srbija u nastavku nije smanjila tempo, pa je do polovine druge četvrtine već bilo 20 poena razlike (44:24) za izabranike Dušana Ivkovića, a u strelce su se upisali Veličković, Kešelj i Mačvan. Ipak, Jordanci su napravili mini-seriju i smanjili na 15 poena razlike – 44:29 za Srbiju.

Do kraja četvrtine Jordan je uspeo da održava deficit od 15-ak poena, ali je Kešelj, sa dve trojke u poslednjih 60 sekundi igre, na kraju doveo Srbiju do 20 poena prednosti na poluvremenu – 57:37.

Kešelj je predvodio Srbiju na poluvremenu u poenima – 13, dok su Perović i Bjelica zabeležili po deset. Sa druge strane, u ekipi Jordana najefikasniji bio je Dahles sa deset poena.

Odsustvo kapitena Nenada Krstića bilo je pogotovo primetno tokom prvog poluvremena kada je Jordan bio uspešniji od Srbije u skoku – 15, naspram 11 uhvaćenih lopti koilko su imali naši košarkaši.

Drugo poluvreme Srbija je počela odlično ubrzo odlevši se na 26 poena razlike – 67:41, kada je Teodosić vezao dve asistencije, Savanoviću i Kešelju. Ubrzo zatim Savanović pogađa uz faul i dodatno bacanje, za najveću prednost Srbije, 70:42. Raspoloženi Savanović je postigao i naredna četiri poena za Srbiju, a zatim je i Perović sa bacanja povisio na 34 poena prednosti. U poslednjih deset minuta igre otišlo se prednošću 83:48 za Srbiju.

Prva dva minuta poslednje četvrtine protekla su u znaku Jordana koji je napravio mini-seriju 5:0. Seriju je prekinuo Milenko Tepić trojkom. Tempo igre je u manjoj meri opao, ali su u finišu raspoloženi rezervisti Srbije doneli visoku pobedu od 43 poena razlike – 112:69.

Srbiju posle dana pauze očekuje duel sa Australijom, u sredu od 15:30.

Srbija – Jordan 112:69 (33:20, 24:17, 26:11, 29:19)