"Kenguri" ponizili Nemce

Košarkaši Australije zabeležili su drugi trijumf u grupi A, a u ponedeljak su ponizili selekciju Nemačke sa 78:43 (19:7, 19:13, 24:11, 16:12).

Ponedeljak, 30.08.2010.

20:57

Napad “bumersa” konačno je proradio trećeg dana šampionata u Turskoj i sa nekoliko ekspresnih serija demolirao odbranu Nemaca.

Najefikasniji “kengur” bio je Mils sa 16 poena i 7 asistencija, dok je Aleks Marić ubacio 15 poena i imao pet skokova. Najbolji u Nemačkoj bio je Švethelm sa 11 poena, a nevidljiv je bio junak pobede nad Srbijom Jagla sa samo dva poena i 4 skoka.

Posle mučenja sa Jordanom, i tesnog poraza od Argentine u prva dva kola, Australija je od Nemačke gubila samo 2:0 pre nego što je počela teror prvo sa serijom 12:0, a onda sa još jednom 12:2 nastavila dominaciju.

U isto vreme, odbrana je lako zaustavljala fizički izmorene i emotivno istrošene Nemce koji su u prvoj četvrtini postigli samo sedam poena.

Bez odgovora u napadu, Nemci su se mučili, gubili lopte, a to Australijanci koristili i lako stigli do 38:20 na poluvremenu.

Međutim, tim Breta Brauna tu nije stao, pa je treći period zatvorio serijom 12:1, te je na pred početak poseldnje četvrtine rezultat bio 62:31 za Australiju.

Posle dana pauze u grupi A, Australiju u sredu očekuje finalni test protiv Srbije od 15.30 časova u duelu koji će znatno uticati na konačan raspored u grupi.