Izvor: MT

Autor: MT

Alkaras
EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Prvi igrač sveta je bio bolji od Amerikanca Tejlora Frica rezultatom 6:4, 6:2, posle jednog časa i 19 minuta tenisa.

Alkaras je nastavio sa dobrim partijama, ovo mu je 10. uzastopna pobeda, a za odbranu trofeja, koje bi mu donele i ostanak na čelu ATP liste, potrebne su mu još dve.

Karlosov naredni rival biće Janik Siner, dok drugi polufinalni par čine Danil Medvedev i Karen Hačanov.

Alkaras je duel sa Fricom započeo na najbolji mogući način, ranim brejkom, u prvom gemu susreta.

Kasnije tokom ovog perioda su obojica imala još po jednu šansu za brejk – nisu ih iskoristili, tako da je Alkaras poveo sa 1-0 u setovima.

Karlos je i drugi set počeo na identičan način, do duplog brejka je stigao u sedmom gemu, te tako potvrdio trijumf.