Preokret Amerikanca protiv Ćorića

Borna Ćorić je završio učešće na Mastersu u Majamiju.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Hrvatski teniser je poražen u susretu drugog kola i to od 119. igrača sveta, Kristofera Jubenksa, Amerikanac je slavio sa 3:6, 6:4, 6:2.

Svakako da je poraz 20. igrača sveta veliko iznenađenje, ali treba reći da je Jubenks igrao zaista dobro.

Meč je trajao 122 minuta i u početnom setu Ćorić je napravio brejkove na početku i kraju seta koji je dobio sa 6:3.

Međutim, usledio je preokret. Jubenks je uzvratio u drugom setu, poveo je 2:0, da bi Ćorić brzo izjednačio na 2:2.

Amerikanac je u devetom gemu došao do novog brejka i potom odservirao za 6:4 i 1-1 u setovima.

U setu odluke bio je još ubedljiviji, poveo je sa 4:0 i na kraju lako stigao do pobede.

U narednom kolu igraće protiv boljeg iz meča Gregoar Barer - Kameron Nori.

Plasman u naredno kolo ostvario je i Argentinac Fransisko Serundolo, on je pobedio Amerikanca Aleksandra Kovačevića, 6:4, 6:4.

U šesnaestini finala je i Čeh Jirži Lehečka koji je sa 6:4, 6:4 pobedio Italijana Lorenca Musetija.