Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo Hamburga posle pobede nad Sebastijanom Baesom.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/TOLGA AKMEN

Filip je od Argentinca, 32. na ATP listi, bio bolji posle dva časa i 26 minuta igre – 6:1, 4:6, 7:6(6).

Krajinović se u taj-brejku odlučujućeg seta suočavao sa dve meč lopte na servisu rivala, ali je vezao četiri poena i ostvario veliku pobedu.

Naš igrač nije mogao bolje da krene duel protiv finaliste Baštada i prvi set je rešio ubedljivo u svoju korist.

Sve mu je polazilo za rukom i sa tri napravljena brejka, za samo 25 minuta, protutnjao je prvim setom.

Drugi set Filip nije baš najbolje započeo, izgubio je servis, ali je ubrzo uzvratio ribrejkom.

Međutim, ključni je Baes napravio u petom gemu. U devetom je imao još tri prilike za brejk, odnosno set, ali je do njega došao tek u narednom, u kojem je sam servirao za izjednačenje.

Odlučujući set je bio najmirniji, Filip je u trećem spasao dve, a u 11. gemu jednu brejk loptu, tako da je meč morao da bude rešen posle taj-brejka.

Rutinski je Baes, malo po malo, stigao do dve meč lopte, na svoj servis, međutim, Krajinović se nije predavao, spasao ih, a onda posle menjanja strana, vezao još dva poena i prošao dalje.

Tamo ga čega Karlos Alkaras, prvi nosilac.