Nedelja, 05.12.2021.

17:43

Rubljov slomio Goja – Rusi vode

Peti teniser sveta Andrej Rubljov doneo je Rusima prednost u finalu Dejvis kupa.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Rubljov je bez problema savladao Borna Goja u prvom duelu Rusije i Hrvatske – 6:4, 7:6.

U drugom meču singla igraće drugi teniser sveta Danil Medvedev i Marin Čilić.

Rubljov je od samog starta vršio pritisak na servis Goja – propustio je po brejk loptu u prvom i trećem gemu.

Njegov servis bio je nedodirljiv, pošto je prva tri gema osvojio bez izgubljenog poena, a i kasnije nije bilo nikakvih problema za Rusa kada je servirao.

Brejk je napravio u sedmom gemu, rutinski ga je održao i osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Na startu drugog seta je u prvom gemu propustio dve brejk prilike, pa je u trećem gemu imao 0:40 i tri brejk lopte, ali je sjajnim servisima to Gojo neutralisao i ostao u igri.

Gojo je u nastavku seta sjajno servirao, Rubljov nije uspevao da ga slomi, pa je na 4:5 morao da servira za ostanak u setu. Nije imao problema i izjednačio je na 5:5.

Otišlo se u taj-brejk, gde je slavio Rubljov rezultatom 7:5, posle velike borbe.