Nedelja, 28.11.2021.

21:25

Nemačka prošla – Srbija strepi za 1/4 finale

Teniska reprezentacija Nemačke savladala je Austriju 2-1 u trećem kolu grupe F Dejvis kupa.

Izvor: MT

Autor: MT

Izabranici Mihaela Kolmana su tako osigurali prvo mesto, ispred selekcije Srbije i plasirali se u četvrtfinale, gde će igrati protiv Britanaca.

Odlučujući poen doneo je dubl u sastavu Krajvec-Puc, koji je pobedio Maraha i Osvalda rezultatom 6:3, 6:4.

Naš tim još uvek nije izgubio šansu za plasman u nokaut fazu, a sva pažnja usmerena je na meč Španije i Rusije u Madridu.

Srbija će "meriti" set količnik sa poraženim iz tog duela.

Trenutno je 1-1 u Madridu, a o pobedniku će odlučivati dubl.

Set-količnik Srbije je 9-6, a ono što je sigurno jeste da nas ukupni poraz Španije vodi dalje.

Pobeda Španije od 2-0 u setovima znači da će se gledati gem količnik nas i Rusa, pošto bi set-količnik bio tad izjednačen (9-6).

Srbiju bi iz takmičenja eliminisala pobeda Španije od 2-1.