Petak, 26.11.2021.

18:14

Lajović kralj drame, teška pobeda protiv Melcera!

Dejvis kup tim Srbije poveo je protiv Austrije sa 1:0 u meču F grupe u Insbruku.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Dušan Lajović je doneo prvi poen pobedom nad Džeraldom Melcerom, 7:6 (4), 3:6, 7:5.

Bio je to Dejvis kup klasik, uz veliku dramu u finišu, a trajao je dva sata i 42 minuta.

Dušan je bio veliki favorit na startu meča, ne samo zbog renkinga.

On je u duel ušao kao 33. na svetskoj listi, a Džerald Melcer kao 287.

Ipak, pokazalo se još jednom da to može da bude samo optička varka, jer je Melcer u tih 59 minuta igre u početnom setu pružio snažan otpor.

Lajović je odlično servirao, ali nikako nije uspevao da dođe do prilike da ugrozi protivnika na njegov servis, tako da je sve moralo da bude rešeno u taj-brejku.

Imao je prethodno Austrijanac dve brejk lopte u petom gemu, ali je Lajović odličnim servisima uspeo da ih neutrališe.

Nekoliko puta je imao izjednačenje na servis protivnika, ali ne i da dođe do brejka.

Konačno u taj-brejku, na 6:5, odigrao je sjajan pasing šot iz bekhenda posle duga razmene i pogodio dijagonalu, osvojivši tako početni set.

Nije to pokolebalo Austrijanca, naprotiv.

Pojačao je tempo igre, postao još agresivniji, igrao sa više rizika i to mu se isplatilo.

Uz greške Lajovića u ključnim poenima, sve mu se otvorilo. Došao je do brejka u šestom gemu, poveo sa 4:2.

Lajović je uspeo da na 5:2 dobije gem i smanji na 5:3, ali je Austrijanac potom odlično odigrao završni poen u setu izjednačivši posle 97 minuta igre na 1:1.

Morao je Lajović momentalno da pojača i to je i uradio.

Uspeo je da drži servis, a onda je posle skoro dva sata igre u četvrtom gemu došao do prvih brejk lopti.

Prvu nije uspeo da iskoristi, ali zato jeste novu i tako je stigao do ključne prednosti od 3:1.

Potvrdio je potom brejk za 4:1, ali Melcer nije ni pomislio da je tu kraj.

Na 4:2, Austrijanac je pritisnuo u gemu u kome nije bilo prvih servisa Lajovića, uspeo je Melcer da vrati brejk i smanji na 4:3, a potom i da izjednači na 4:4.

Finiš je bio dramatičan i uzbudljiv, Lajović je izdržao pritisak u 11. gemu, poveo sa 6:5, a onda je iskoristio četvrtu brejk loptu u narednom gemu i tako doneo našem timu prvi, izuzetno bitan poen.