Đoković se vratio pobedom – u paru sa Krajinovićem

Srpski teniseri Novak Đoković i Filip Krajinović plasirali su se u drugo kolo Mastersa u Parizu.

Izvor: MT

Autor: MT

Njih dvojica su savladali australijski dubl par Aleks de Minor/Luk Savil, posle preokreta rezultatom 4:6, 6:4, 10:7.

U narednoj rundi igraće protiv šestih nosilaca, Džona Persa i Filipa Kolašeka.

Novak je uoči starta takmičenja u singlu, odlučio da se zagreje u dublu, u paru sa Krajinovićem, sa kojim je poslednji put nastupio u februaru u ATP kupu.

Nije to baš dobro izgledalo u prvom setu, koji su izgubili 6:4, ali su se u završnici drugog probudili i stigli do njega – i do super taj-brejka.

U njemu su naši momci vodili 5:1, Australijanci su preokrenuli na 6:5, međutim, Novak i Filip su uspeli da prelome i na kraju slave.

Prvi brejk viđen je na samom startu meča, pošto je Novak Đoković odservirao duplu servis grešku.

Nakon nekoliko mirnijih gemova, prvu šansu za ribrejk naš dubl je propustio u šestom gemu.

Istu priliku imali su Australijanci u narednom, međutim, na odlučujućem poenu, Krajinović je odigrao dobar volej.

Poslednju priliku da se vrate u set naši su imali u desetom gemu, međutim, rivali su bili sigurni na odlučujućem poenu i posle 43 minuta igre poveli 1-0 u setovima, 6:4.

Suočavali su se naši sa brejk loptama na startu drugog dela meča, ali su preživeli.

Imali su u osmom gemu i sami tu šansu, ali je De Minor imao mnogo sreće na odlučujućem poenu.

Ipak, u desetom su uspeli da oduzmu servis Savilu, nakon Novakovog projektila na set lopti, čime je bio obezbeđen super taj-brejk.

Njega su naši predstavnici započeli dobro, na trenutak pali, međutim, na kraju su ostvarili pobedu i otišli dalje.